Kanonické právo v životě církve - nový cyklus

Kanonické právo v životě církve - nový cyklus
1. října 2008 Nábo, Kanonické právo Autor: Helena Hájková

Od pondělí 6. října 2008 zařazujeme do vysílání nový vzdělávací cyklus s názvem Kanonické právo v životě církve. V tomto novém cyklu bychom se chtěli spolu s vámi, posluchači Rádia Proglas, nejen zamýšlet nad problematikou práva v životě církve, ale rádi bychom také vysvětlili mnohé nejasnosti a hypotetické výklady či domněnky s církevním právem spojené. Autorem projektu je P. Libor Botek, Th.D., připravujeme v ostravském studiu Hedvika.

Pásmo pořadů o kanonickém právu naladíte v našem vysílání od října 2008 do června 2009. Plánujeme přibližně 35 dílů, v nichž se nejprve seznámíme s filosofií a teologií práva, dějinami pramenů práva, dotkneme se práv a povinností nejen katolíků, ale také křesťanů všeobecně.

Značný prostor budeme věnovat svátostem, především problematice svátosti manželství. V několika dílech pohovoříme o hierarchii a struktuře církve i o zasvěceném životě. Závěrem se budeme zabývat otázkou učitelského úřadu církve, trestního práva a soudních procesů.

V průběhu vysílání celého cyklu bychom rovněž rádi  zodpověděli případné dotazy, které budou moci posluchači zasílat e-mailem přímo do studia Hedvika v Ostravě.

Autorem celého cyklu je P. Libor Botek, Th.D., viceoficiál interdiecézního soudu v Olomouci, který přednáší kanonické právo na Cyrilometodějské Teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Redakčně zajišťuje Antonín Žolnerčík z ostravského studia Hedvika.

Ve vysílání zachytíte vždy v pondělí v 16.00, opakování v neděli v 10.30.