Křesťan a svět v neděli 8. června

Křesťan a svět v neděli 8. června
3. června 2008 Nábo, Křesťan a svět Autor: Zdeněk Drštka

V jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie se scházejí brněnští studenti. O Veliké noci roku 2008 byli tři z nich pokřtěni. Jednou z nich je jednadvacetiletá medička Radka Čapková. Bude hostem Zdeňka Drštky v relaci Křesťan a svět v neděli 8. června v 17 hodin, reprízu Proglas nabízí ve čtvrtek 12. června ve 22.30 a v úterý 17. června v 0.05.

Radka Čapková a Zdeněk DrštkaPřijme-li křest dospělý člověk, obvykle se nabízejí určité otázky: Proč nakonec zakotvil v katolické církvi? Co předcházelo tomu, než byl pokřtěn? Jak mu k tomu napomohli ostatní lidé? Jak ho přijalo konkrétní společenství, konkrétní farnost v jeho rodišti či bydlišti? Co pro něj křest znamená? Jaké má další plány? A co na to jeho nejbližší?

Radka Čapková, mladé, čiperné děvče, se žádným z těchto otázek nevyhýbá. O tom všem hovořila v pořadu Křesťan a svět otevřeně, s entusiasmem sobě vlastním a s nohama na zemi. Jsem přesvědčen, že její upřímné svědectví osloví nejednoho člověka. Ostatně – posuďte sami v neděli 8. června v 17 hodin.