Mše svatá s novokněžským požehnáním

19. srpna 2008 Nábo Autor: Zdeněk Drštka

V pátek 22. srpna bude mši svatou v 18.00 v brněnském kostele sv. Augustina celebrovat P. Jan Bezděk, novokněz brněnské diecéze. Tuto bohoslužbu vysílá Radio Proglas v přímém přenosu.

V neděli 24. srpna bude mši svatou v 9.00 slavit P. Bohumil Urbánek, novokněz brněnské diecéze. Také on udělí všem přítomným i posluchačům Proglasu novokněžské požehnání.

primice P. Jana Bezděka v DrnovicíchP. Jan Bezděk se narodil v Drnovicích na Vyškovsku. V letech 2007/2008 vykonával jáhenskou službu ve farnosti Znojmo-Sv. Mikuláš, 28. června 2008 přijal v brněnské katedrále z rukou biskupa Vojtěcha Cikrleho kněžské svěcení. Svou primiční mši svatou slavil následujícího dne v rodných Drnovicích. V současnosti působí jako farní vikář ve farnosti Brno-Sv. Jakub.

V pátek 22. srpna – v den památky Panny Marie Královny – bude P. Jan Bezděk celebrovat mši svatou v brněnském kostele sv. Augustina. Prostřednictvím našeho vysílání se této bohoslužby můžete účastnit. Po mši svaté udělí všem přítomným i posluchačům Radia Proglas novokněžské požehnání.

P. Bohumil UrbánekP. Bohumil Urbánek pochází z Uherčic u Hustopečí. Rok jáhenské služby strávil ve farnostech Letovice, Cetkovice, Rozhraní a Vísky u Letovic. 28. června 2008 byl v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla vysvěcen na kněze a jmenován farním vikářem v brněnské farnosti Brno-Sv. Tomáš.

Z brněnského kostela sv. Tomáše přenáší Radio Proglas mši svatou vždy čtvrtou neděli v měsíci, a to v 9.00. V neděli 24. srpna ji bude poprvé v přímém přenosu celebrovat práve P. Bohumil Urbánek. Také on v závěru mše svaté udělí všem přítomným i posluchačům Proglasu novokněžské požehnání.

NyníKomorní hudba
Skladba: Suita II g moll pro sopránovou zobcovou flétnu - Ouverture; Autor: Dieupart Charles; Sóla: Stivín Jiří  - flétna, Uhlíř Václav - cembalo
02:00Dotýkání světla
02:25Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony