Čím vším nás dnes inspiruje sv. Josef?

Čím vším nás dnes inspiruje sv. Josef?

Pořad v souvislostech


Čím vším se dnes inspirujeme u sv. Josefa?
Budeme vysílat

Noční linka
Noční linka
Noční linka
Vysílali jsme

Co si odnášíme z Tolkienova Pána prstenů?
Naši předkové
Odpočinek
Audioarchiv
22. března 2021 Noční linka Autor: Hanka Svanovská

Kontaktním pořadem Noční linka, který se zamýšlí nad lidským rozměrem příběhu snoubence Panny Marie, provází redaktorka Hana Svanovská. Poslouchejte v pondělí 22. března 2021 o půl jedenácté večer.

8. prosince 2020 ohlásil papež František následující rok Rokem ke cti sv. Josefa. V apoštolském listu, který byl při této příležitosti vydán, najdeme řadu podnětných impulsů. Postavě Josefa totiž přiřazuje tyto zajímavé atributy: milovaný, citlivý, poslušný, přívětivý, tvořivě odvážný, pracující, ale také "otec ve stínu". 

Kým je pro Vás a pro Vaši víru sv. Josef? Který z těchto atributů, který mu papež František v listu přisuzuje, je Vám nejbližší? Pomohl Vám někdy jeho příklad v osobním životě? Našli byste ve svém okolí někoho, kde je ztělesněním Josefova příběhu? A čím může jeho odkaz posloužit současné církvi a době, ve které žijeme, výzvám našeho času? V čem byl Josef nekonvenční? A není právě čas pandemie dobou, kdy se kolem nás v „druhé linii“ vynořují různí Josefové „ve stínu“? Těšíme se na Vaše telefonáty, e-maily a SMS zprávy.

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony