Noční linka: Emeritní papež Benedikt XVI.

Noční linka: Emeritní papež Benedikt XVI.
16. dubna 2018 Noční linka Autor: Hanka Svanovská

V den 91. narozenin emeritního papeže Benedikta XVI. se za jeho pontifikátem ohlédneme také v pořadu Noční linka. Poslouchejte dnes, tedy v pondělí 16. dubna, od 22.30.

Teď potřebujeme především duchovní hnutí, v nichž by světová církev, čerpajíc ze zkušenosti doby a vycházejíc z vnitřní zkušenosti víry a její síly, ukazovala cestu – a tak opět činila jádrem Boží přítomnost. (Benedikt XVI.)

Jakým způsobem ovlivnil Benedikt XVI. současnou církev a křesťanství jako celek? V čem navázal na svého předchůdce Jana Pavla II. a jakými činy naopak připravil cestu současnému papeži Františkovi? A jakým způsobem se zhostil odkazu 2. vatikánského koncilu? 

Ve všeobecném a oprávněném nadšení z pontifikátu papeže Františka dochází k tomu, že v některých chvílích významné události Benediktova pontifikátu odsouváme stranou a klademe je do někdy až hodnotového protikladu s pontifikátem papeže Františka. Z jedné strany bývá poukazováno na údajný konzervativismus bývalého prefekta Kongregace pro nauku víry Josepha Ratzingera, z druhé strany mají některé kruhy v církvi, laděné spíše předkoncilně,  sklony ho považovat za obránce těch "pravých katolických hodnot". 

Kým je emeritní papež Benedikt XVI. pro vás? A jaká je jeho úloha v současné církvi? A jak vzpomínáte na jeho návštěvu v České republice v září roku 2009? Na Vaše telefonáty, SMS zprávy a e-maily se těší redaktorka Hana Svanovská.

 

 

NyníKomorní hudba
Skladba: Romantické kusy pro housle a klavír op. 75 (1887) - Larghetto; Autor: Dvořák Antonín; Sóla: Suk Josef - housle, Hála Josef - klavír
02:00Kukadlo
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony