Noční linka: Hledám důvěryhodnou kartářku aneb pandemie nevkusu a nesoudnosti

Noční linka: Hledám důvěryhodnou kartářku...

Pořad v souvislostech


Hledám důvěryhodnou kartářku aneb pandemie nevkusu a nesoudnosti
Budeme vysílat

Noční linka
Noční linka
Noční linka
Vysílali jsme

Co si odnášíme z Tolkienova Pána prstenů?
Naši předkové
Odpočinek
Audioarchiv
2. listopadu 2020 Noční linka Autor: Hanka Svanovská

Kontaktním pořadem, který se zaměří na některé vedlejší dopady současné pandemie, provází redaktorka Hana Svanovská. Poslouchejte v pondělí 2. listopadu od půl jedenácté večer.

S podzimem do našeho zeměpisného prostoru zavítala nejen druhá vlna pandemie koronaviru, ale spolu s ní také různé způsoby, jak se s nemocí, která je v posledních týdnech doslova všude kolem nás, vyrovnat po psychické i duchovní stránce. Pokud pomineme tolik oblíbené teorie všeobecného spiknutí, začaly se šířit i různé výklady současné situace, které nemoc buď bagatelizují,  anebo se s ní snaží vyrovnat různými "alternativními" způsoby. Proč máme i my křesťané takovou potřebu pomáhat si zcela iracionálními vysvětleními? Využíváme modlitby tam, kde bychom jí v současné situaci využít měli a mohli? Nestahujeme se příliš sami do sebe, aniž bychom věnovali pozornost potřebným okolo nás? A nepodléháme přespříliš apokalyptickým vizím o vině a "trestajícím" Bohu? 

Zapojit se do živého vysílání můžete na tel. čísle 543217242,  formou SMS zprávy na číslo 775132132 anebo zasláním e-mailu na adresu zive@proglas.cz.