Noční linka: Křesťan a emoce

Noční linka: Křesťan a emoce

Pořad v souvislostech


Křesťan a emoce
Budeme vysílat

Svatost pro všední den
Noční linka
Vysílali jsme

Únor bílý pole sílí aneb Zimní radovánky v dobách našeho dětství
Dar povolání k politice
Je křest dostačující ke spasení?
Audioarchiv
11. června 2018 Noční linka Autor: Hanka Svanovská

O tom, jak nejrůznější emoce ovlivňují náš duchovní život i naše konkrétní křesťanské postoje budeme uvažovat v pořadu Noční linka dnes, tedy v pondělí 11. června, od půl jedenácté večer.

Mezi základní pravidla ignaciánské spirituality patří umění rozlišovat, a to i v emoční oblasti života s Bohem. Jak na tom jsme dnes my? Jsme neustále obtěžováni spoustou podnětů, které nás zahlcují a proti nimž se neumíme bránit. Pak se může snadno stát, že začneme podléhat silné identifikaci s něčím, co ve skutečnosti vztah s Bohem ohrožuje nebo naopak iracionálním strachům, které v důsledku brání evangelizaci a misii. Dobrým příkladem tohoto znejistění byly nedávno rozjitřené spory kolem inscenace "Naše násilí, vaše násilí", která byla provedena v rámci Festivalu Divadelní svět Brno 2018. Jak s našimi emocemi zacházet ve chvíli, kdy na ně útočí silné podněty? Co Vám osobně, milí posluchači, pomáhá při duchovním rozlišování a jakým způsobem to udělat, abychom co nejvíce "zůstávali v realitě"? Na Vaše zkušenosti, ať už telefonicky, mailem nebo via SMS se těší redaktorka Hana Svanovská.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Smyčcový kvartet C dur, opus 76, číslo 3  "Císařský"  Hob. III.77 - Allegro; Autor: Haydn Joseph; Soubor: Pražákovo kvarteto
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony