Noční linka: Odpuštění mezi blízkými

Noční linka: Odpuštění mezi blízkými
18. prosince 2017 Noční linka Autor: Hanka Svanovská

Odpuštění mezi blízkými, tedy především v rodině a mezi přáteli - to je vpravdě předvánoční téma. Věnovat se mu budeme v kontaktním pořadu Noční linka v pondělí 18. prosince od půl jedenácté večer.

"Ať je vám vzdálena všechna tvrdost, zloba, hněv, křik, utrhání a s tím i každá špatnost; Buďte k sobě navzájem laskaví, milosrdní, odpouštějte si navzájem, jako i Bůh v Kristu odpustil vám. "(Ef 4, 30-32).

Nadcházející Vánoce jsou svátky, které většinou trávíme se svými blízkými - a v tom spočívá dvousečná zbraň. Mezi lidmi, s nimiž prožíváme dlouhodobou blízkost, ať už je to rodina, komunita nebo jiné společenství, totiž vycházejí na povrch všechny naše špatné stránky. Před blízkými se zpravidla moc neovládáme a chováme se mnohdy tak, jak bychom se ke kolegům či příležitostným kamarádům nikdy nechovali. Jak na naše každodenní vztahy aplikovat ono biblické "odpouštějte si navzájem"?  A jaké s tím máte osobní zlušenosti vy, milí posluchači? Na pomoc si tentokrát přizveme i polského jezuitu P. Józefa Augustyna SJ a jeho knihu "O ublížení, odpuštění a zpovědi", hudbu vybíráme z posledního alba písničkářky Radůzy. Na Vaše maily, telefonáty a SMS zprávy se těší redaktorka Hana Svanovská.

 

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony