Noční linka: Proč si stále připomínat tragédii holocaustu?

Noční linka: Proč si stále připomínat tragédii holocaustu?
21. ledna 2019 Noční linka Autor: Hanka Svanovská

V aktuální Noční lince si připomeneme jednu z největších tragédií světových dějin - selhání lidského rozlišování mezi dobrem a zlem, které vyústilo do systematického vraždění nepohodlných skupin obyvatel, dnes známé pod názvem "holocaust". Na Vaše e-maily, SMS a telefonáty se těší redaktorka Hana Svanovská v pondělí 21. ledna ve 22.30.

V neděli 27. ledna si připomeneme "Den památky obětí holocaustu". Dne 20. ledna jsme si zase připomněli "Světový den migrantů a uprchlíků". Možná se to na první pohled nezdá, ale tato výročí jsou spolu dnes propojena možná více, než se zdá. Proč si tragédii (nejen, ale především) židovského národa stále znovu a znovu připomínat? Jak vnímat holocaust z hlediska křesťana, pro něhož jsou Židé "staršími bratry ve víře", jak to v 80. letech minulého století přesně pojmenoval papež Jan Pavel II.? Jaké jsou jeho psychologické kořeny? Hrozí nám dnes něco takového? Dotkl se holocaust osobně vašich životů, byť třeba nepřímo? Jak proti "holocaustu" v nás samých bojovat?

O Vaše zkušenosti, názory i příběhy se s námi můžete podělit na tel. čísle 543217242, to je spojení přímo do živého vysílání, a pokud je pro vás přijatelnější forma SMS zprávy, pište, prosím, na číslo 775132132, využít můžete i e-mailovou adresu zive@proglas.cz