Noční linka: Živí, mrtví a dosud nenarození

Noční linka: Živí, mrtví a dosud nenarození
1. dubna 2019 Noční linka Autor: Hanka Svanovská

V aktuální Noční lince se pokusíme zamyslet nad tím, jaká duchovní pouta nás vážou s našimi dávno zemřelými předky i s lidmi, kteří přijdou po nás. Na Vaše e-maily, SMS a telefonáty se těší redaktorka Hana Svanovská v pondělí 1. dubna ve 22.30.

Hle, tam kdesi se skrývá bratr náš neznámý, na jehož jazyku se teprve tvoří poslední slovo našeho osudu; ten, který stane, náhle viditelný, u hlav našeho lůžka smrtelného; posel Toho, který je poznaným nebo nepoznaným zdrojem a cílem vší naší touhy po jednotě v lásce.                                                                (Jan Čep: Tajemství našich setkání)

V postní době dostáváme jedinečnou příležitost hlouběji se zamyslet nad našimi vztahy. Jsou naše vazby na druhé ovšem jen vazbami, které žijeme s našimi současníky? Není v předvelikonočním usebrání dobré zamyslet se i nad dary, které nám tu zanechali naši předci, kteří se za nás v nebesích přimlouvají a jejichž otiskem v tomto pozemském životě jsme? A co zde vlastně zanecháme těm, co přicházejí a přijdou po nás, našim dětem, vnukům i pravnukům?  V Noční lince, ve které zazní i úryvky z próz a esejů a českého křesťanského spirovatele Jana Čepa, se s námi můžete podělit o Vaše zkušenosti, a to na tel. čísle 543217242, to je spojení přímo do živého vysílání, a pokud je pro vás přijatelnější forma SMS zprávy, pište, prosím, na číslo 775132132, využít můžete i e-mailovou adresu zive@proglas.cz