Za obzor: Polsko

28. srpna 2011 Noční linka Autor: Terezie Breindlová

V pondělí 29. srpna 2011 ve 22.30 nabízíme poslední část cestopisného seriálu TWR Za obzor. Spolu s Lucií Endlicherovou a jejím hostem se podíváme k našim sousedům – do Polska.

Hosty pořadu Za obzor jsou cizinci, obyvatelé různých zemí světa, kteří se rozhodli usadit se natrvalo v Česku. Vyprávět budou o životě ve své rodné zemi, seznámí vás s jejím přírodním bohatstvím, zeměpisnými, historickými a kulturními reáliemi. Dozvíte se řadu zajímavostí a užitečné informace, které se vám můžou hodit, pokud se rozhodnete do některé z těchto pro nás exotických zemí vycestovat.

V posledním díle tohoto seriálu se setkáte s Grażynou Kaletovou. Jako mladičká se zamilovala do Čecha Daniela a z rodného Polska se posunula více na jih. Mládí, to bylo v jejím případě Solidarita, gdaňské loděnice a boj s komunistickou zlovůlí. Dnes je Grażyna Kaletová uznávanou výtvarnicí a designérkou, občas se dostane i na milovanou hudbu – ostatně její písně doprovodí i celé povídání, které odvysíláme v pořadu TWR v pondělí 29. srpna 2011 ve 22.30.