Kafemlýnek: Hrajánek

Kafemlýnek: Hrajánek

Magdalena Kodymová založila v centru Českých Budějovic klubík Hrajánek, který nabízí možnost výchovy a vzdělávání malých dětí.

Děti mladší tří let ve velmi malé skupině vrstevníků mohou smysluplně trávit čas, ať už za doprovodu svých rodičů, nebo zcela sami. Alternativa jeslím i přípravka pro školku? Čím vším Hrajánek je a jaké cíle sleduje, o tom všem budeme hovořit s dětskou zdravotní sestrou, někdejší pracovnicí jeslí a současnou vychovatelkou na plný úvazek Magdalenou Kodymovou.

kodymova_magda

"Ty děti to samozřejmě přežijou, ty děti se k tomu nějak postaví, protože jsou to lidské bytosti, které bojují, ale ten nápor na tu psychiku, si myslím, že musí být opravdu obrovský."  (Magdalena Kodymová o jeslích.) 

V pořadu se krátce podíváme i do Rakouska a Itálie, kde mají dlouholetou zkušenost s adaptací dětí mladší tří let v kolektivním zařízení. Druhým hostem relace totiž je Hana Janáčková Kojanová, učitelka z Církevní mateřské školy Lipenská v Českých Budějovicích. Hana pobývala na několika stážích v Rakousku a v severní Itálii – v Südtirol. Cestovala spolu s Otcem Cyrilem Havlem, aby se spolu s ním učila Kettově pedagogice v praxi a sledovala, jak funguje tamější kolektiv. Prozradí nám tedy, jaké zkušenosti nabyla s adaptací dvouletých ve školce a integrací dětí mladších tří let.

janackova_kojanova_hana Hana Janáčková Kojanová s dcerou

 

 

A jaké bude poselství pořadu? Dejme dětem idylické dětství! Společně o tom všem můžeme přemýšlet v úterý 8.5.2018 od 9.30. Na slyšenou se těší Jitka Skřičková. 

Kontakty: 

https://www.facebook.com/Klub%C3%ADk-Hraj%C3%A1nek-1762043547385466/ 

kodymova@cmpcb.cz 

hanka@janacku.cz 

http://skolkasvj.ic.cz/ 

www.cms-lipenska.cz