Kafemlýnek: Jsem ženou komedianta

Kafemlýnek: Jsem ženou komedianta

Pořad v souvislostech


Jsem ženou komedianta. Rozhovor s Evou Marčíkovou
Audioarchiv

V rámci hodinového vysílání pro maminky, babičky, tatínky, dědečky i všechny ty, kteří bývají dopoledne doma, nabízíme k poslechu rozhovor s Evou Marčíkovou. Představíme si manželku loutkoherce a divadelníka Víti Marčíka, která po celá léta vytváří zázemí rodinného divadelního souboru.

Eva Marčíková je - jak sama říká - manželka, matka, babička a až v další řadě produkční. Napomáhá produkci divadla, které je čistě rodinné. Loutky totiž vodí nejen manžel Víťa, ale i synové Vítek a Jarda a dcera Eva, a také další sourozenci vydatně pomáhají při organizaci a propagaci představení. 

Nemrzí někdy paní Evu, že není vidět, že stále zůstává v pozadí?: "Myslím si, že to mám brát tak, jak to přichází, a tvořit to zázemí pro Víťu. Protože možná to zní trošku teď… nevím jestli pyšně, nebo… Ale myslím si, že on to zázemí potřebuje, aby vlastně mohl potom dávat.", říká velmi tiše a skromně. 

Marcikovi_VoberekJak paní Eva zvládá absolutní nasazení pro rodinu a divadlo, divadlo a rodinu, jestli se někdy nebouří a necítí se vyhořelá, odkud čerpá sílu, to vše zjistíte v úterním Kafemlýnku s datem 23. října 2018 od 9.30.

Jelikož pořad vznikal v českobudějovickém studiu Jan Neumann, nebudeme tentokrát vysílat živě, a proto se ani nemůžete do vysílání přímo zapojit. Na pořad reagujte, prosím, e-mailem - jan@proglas.cz. Autorka vysílání Jitka Skřičková se na Vaše reakce a názory těší, obratem je zodpoví, nebo předá paní Evě Marčíkové.

Mluvené slovo doprovází českokrumlovská kapela The Dark Blue Elephants, na pořadu technicky spolupracoval Jaroslav Topinka.