Kafemlýnek: Pedagogika Franze Ketta

Kafemlýnek: Pedagogika Franze Ketta

Kafemlýnek s datem 25.9.2018 bude komponovaným pořadem věnovaným teoretické i praktické stránce pedagogiky Franze Ketta

Nejprve si poslechneme interview s tímto výrazným německým pedagogem, které vzniklo během jeho návštěvy Českých Budějovic v červnu letošního roku.

seminar_06_2018seminar2_06_2018 Fotky vlevo a vpravo jsou ze semináře s Franzem Kettem, který se v Českých Budějovicích konal na konci června 2018.

 

zimova_jirinaS mikrofonem se zúčastníme katecheze, kterou podle metodiky Franze Ketta povede paní učitelka Jiřina Zimová (na snímku).

 

A budeme se vám snažit zprostředkovat formou krátké reportáže také oslavy z českobudějovické mateřské školy U Sv. Josefa, kde si v pátek 21. září připomněli 25 let od znovuotevření zařízení. Ve zmíněné školce se touto pedagogikou zaměřenou na smysly často inspirují a dokonce ji mají i ve svém rámcovém vzdělávacím programu. K mikrofonu se dostanou nejen děti a rodiče, ale samozřejmě i ředitelka s. Zdeňka Maňáková nebo zástupkyně ředitelky s. Invencie Maloušková. 

kettovka_skolkaKafemlýnek tedy tentokrát nebude kontaktní, ale pokud budete mít k vysílání jakýkoliv postřeh, napište nám ho, prosíme, na jan@proglas.cz.

 

Můžeme snad už také prozradit, že samotný rozhovor s Franzem Kettem (na jehož překladu spolupracoval P. Tomáš Cyril Havel) bude po odvysílání relace uveřejněn na našich webových stránkách rovněž v písemné formě, takže si jej budete moci kdykoliv přečíst.

Kett_Muronova_Havel

Na snímku Franz Kett a jeho čeští spolupracovníci Eva Muroňová a P. Tomáš Cyril Havel. 

 

 

Kafemlýnek připravuje a na slyšenou se těší Jitka Skřičková, Franze Ketta dabuje Petr Kronika a o technickou stránku pořadu se stará Jaroslav Topinka.