Počítačová blondýna

23. září 2019 Kafemlýnek Autor: Irena Kintrová

Svět elektroniky nás bude obklopovat stále víc, i na mateřské nebo rodičovské se tomu nevyhneme. Proto jsme pozvali šikovného hosta na úterý 24. září 2019.

Maminky se dovědí, jak si postavit své vlastní webové stránky s konkrétními online návody a nebo jak se zorientovat ve světě internetu či přímo v počítači. Kafemlýnek navštíví  Petra Vymětalová - internetová průvodkyně počítačovými technikáliemi, která si s nadhledem zvolila termín "počítačová blondýna". Něco o ní a její práci můžete najít na webuhost Vymětalová pocitacovablondyna.cz

Pořad připraví Ivana Horáková, vysíláme živě a bude možné se hosta na ledasco zeptat.

TIPY NA ČTENÍ A ZÁROVEŇ VÝHRY:

Jako první výhra je pro vás připravené aktuální číslo časopisu Duha, které má název „Ach, to je nuda!“ Najdete tam zamyšlení o tom, proč je čas boží dar, jak s ním dobře zacházet, co si počít v ranním stresu, jak si rozplánovat s připraveným plánovačem týdenní aktivityach-jo-ta-nuda nebo co si počít, když se nudíme ať už ve škole, v kostele nebo doma. Nechybí příběh na pokračování, luštěnky, hádanky i doplňovačky, na webu mojeduha.cz jsou další náměty k tématu. Společné čtení s mladším školákem vám krásně pomůže rozplánovat čas k odpočinku i povinnostem. Časopis Duha s názvem „Ach jo, ta nuda.“ Vyšla v září 2019. A někdo ho od nás dostane spolu s krásným levandulovým linkovaným blokem.

 

Druhá výhra je z Albatrosu a určitě udělá radost všem cestovatelům od pěti let výš. JmenSvet_je_nejuje se „Svět je nej“ a Jeho autorkami jsou Karolína Medková a Katarína Gasko. Jedna autorka vymyslela příběh, kde dva kluci s pomocí kouzelného starého atlasu cestují na zajímavá místa na světě – na nejvyšší horu, největší ostrov, největší propast nebo na největší poušť. Dozví se tam zajímavé informace a na ilustraci mohou hledat podrobnosti i oba hlavní hrdiny a jejich pejska Ludvíka. Knížku „Svět je nej“ vydal Albatros v letošním roce a udělá radost dětem, které rády cestují.

Třetí výhra je z Fragmentu, který teď patří k Albatros Media, ale stále se věnuje vydávání knížek pro děti a mládež. Minulý týden nám poslali novinku Christophera Paoliniho „Poutník, čarodějnice a červ“. Kdo si oblíbil hrdinu Eragona a dračici Safiru, určitě už stříhá pozorně ušima a je zvědavý, jestli jde o pokračování série o hrdinovi, který našel dračí vejce apoutnik-carodejnice-a-cerv získat tak celoživotní dračí společnici a nádavkem úkol bojovat s tyranem Galbatorixem. Nová knížka stejného autora není pátý díl, ale tři příběhy, které sledují osudy vedlejších postav – nevlastního bratra Murtagha, bylinkářky Angely nebo urgalské hrdinky Ilgry. Jsou to kratší příběhy, ale hodně dobrodružné s tou správnou špetkou napětí. Jestli vaše děti Eragona četly, pak jim tohle vyprávění udělá velkou radost. A vám, rodičům, možná taky! Irena Kintrová kvůli ní přimrzla dvě hodiny ke gauči. Knížka pro náctileté má název „Poutník, čarodějnice a červ“, vyšla čerstvě v nakladatelství Fragment.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.