Mezi slovy: Farní evangelizační buňky

Mezi slovy: Farní evangelizační buňky

Pořad v souvislostech


Farní evangelizační buňky
Audioarchiv

O tom, jak farnost rozhýbat a dát jí nový život, jak vtáhnout do dění laiky a svěřit jim odpovědnost za to, jak se žije v jejich farnosti, jsme hovořili v pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 20.2.2020 od 9.00.

Oba hosté pořadu, jak P. Josef Prokeš, tak i P. Pavel Němec předali zkušenosti s fungováním FEB v jejich domovských farnostech, tedy v Jistebnici na Táborsku a ve Vodňanech a na Lomci. Vrátili se také ke zkušenostem z prostředí škol, protože oba dva působili na českobudějovickém Biskupském gymnáziu v roli spirituála a navíc náboženství učí i na státních školách. Zdůraznili, že v českobudějovické diecézi praktikují FEB velice nízkoprahově a že zavedli odlehčenou, "soft" verzi speciálně pro nadcházející období postu (přičemž vše vyzkoušeli v loňském adventu). Konkrétní návody a podněty ve formě textů a videí určených k dalšímu promýšlení a modlitbě, si můžete stáhnout ze stránek Lomce. Instrukce, jak zavádět FEB dostali také kněží, takže materiály pro dobu postu jsou k dispozici i u nich.  

Naše identita, identita křesťanů, je být misijní církví. Jestliže smyslem misie je (podle Jamese Mallona, kanadského kněze a autora knihy Proměna farnosti) jít, získat, křtít a učit, diskutovali jsme také o tom, jak se tyto kroky promítají do praxe FEB, jak a proč je důležité rozvinout misijní zápal jednotlivých členů farnosti.  

Živé vysílání z českobudějovického studia Jan Neumann moderovala Jitka Skřičková. 

 

 

 

 

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.