Mezi slovy: Mezi slovy

23. května 2014 Mezi slovy Autor: Terezie Breindlová

"V písečných přesypech nad řečištěm bystré Jihlávky nasbíraly skupiny badatelů stovky nástrojů a oštěpů svědčících o rybářském sídlišti. " To je jedna z vět, kterou měli v diktátu studenti bohemistiky pro cizince na brněnské Masarykově univerzitě.

 

V pořadu Mezi slovy zavítáme mezi cizince, kteří v Brně studují češtinu. Na semináři ortografie - nebo-li pravopisu se seznámíme s nejpokročilejšími studenty bohemistiky. Co je do Čech přivedlo? Je poznání českého jazyka oknem do duše našeho národa? A jaké je jejich nejoblíbenější české slovo?

Na všechny tyto otázky budou odpovídat Karolina, Anton, Milan a další studenti. Jak náročné, ale i zábavné a krásné  je učit cizince česky, zjistíme od doktorky Evy Rusínové, vedoucí Kabinetu češtiny pro cizince.

Reportáž Luďka Strašáka a Marcely Kopecké s podtitulem shodným jako název celého cyklu - Mezi slovy  - uslyšíte v sobotu 24. května ve 22.10.

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.