Mezi slovy: New Dawn

Mezi slovy: New Dawn

Ve dnech 21. až 25. srpna 2019 probíhalo v Hájku u Prahy katolické charismatické setkání New Dawn neboli Nové svítání. V pořadu Mezi slovy 12. září 2019 od 9.00 přiblížíme jak program této „malé charismatické konference“, tak i její inspirace, cíle a místo v rámci církve.

stephensNové svítání v prostředí františkánského kláštera v Hájku u Prahy sedevine letos konalo už posedmé. Jedná se o českou verzi setkání v anglickém Walsinghamu, které na britských ostrovech už léta pořádá komunita Prince of Peace – Kníže pokoje. Její současný lídr Gary Stephens prozradí, jaké jsou anglické kořeny konference, kam směřuje a jak se k ní on sám dostal. Z Velké Británie dorazil také Enda Devine, který předá svoji zkušenost s plody katolické charismatické obnovy v Anglii - modlitbami za Londýn. Osobní svědectví ze života v komunitě Kníže pokoje připojí učitelka angličtiny, překladatelka a tlumočnice Hana Kalná. kalna  

beranoviKe slovu přijdou také Eva a Martin Beranovi z organizačního týmu, kteří zdůrazní, jak je pro ně důležitá podpora právě ze strany františkánů spravujících klášter. Beranovi vyzdvihnou zásadní oporu v hierarchii církve na jedné straně (hostem a hlavním celebrantem jedné ze mší byl Mons. Pavel Konzbul), stejně jako otevřenost projevům Ducha svatého na straně druhé. Mottem letošního setkání totiž byla slova: "Hle, všechno tvořím nové (Zj 21,5)... i tebe."

dohnalJak vše nahlížejí sami bratři františkáni? Proč se rozhodli poskytnout své zázemí pro setkání kolem pětistovky lidí? Na to se zeptáme představeného komunity P. Jana Maria Vianneye Dohnala

strezo1Rozhovory probíhaly i s dalšími hosty setkání jako například Pavlem Strežem, který nejen na Slovensku, ale také už i v České republice pořádá semináře na téma Otcovo srdce. Na interview s ním ve vysílání Proglasu se můžete těšit - naladíte je v některém z vydání pořadů Křesťan a svět.

chvalova_kapelaV Hájku u Prahy natáčela a pro vysílání v českobudějovickém studiu Proglasu upravila Jitka Skřičková, technicky spolupracoval Jaroslav Topinka. Autorem všech fotografií v článku je br. Bernard Ondřej Mléčka (kromě snímku Hany Kalné).