Mezi slovy: O chystaném dětském hospici v Brně

Mezi slovy: O chystaném dětském hospici v Brně
20. června 2018 Mezi slovy Autor: Mariana Ambrožová

Dům pro Julii – takové jméno ponese nový kamenný hospic pro děti. Brzy má vzniknout v Brně. O něm i dalších službách pro rodiny s umírajícím nebo těžce nemocným dítětem bude řeč v aktuálním vydání pořadu Mezi slovy. Poslouchejte ve čtvrtek 21. června v 9:30 nebo v repríze v sobotu ve 22:10.

Hospicová služba v České republice zaznamenává v posledních letech rozvoj. Některé z kamenných hospiců přijímají i dětské pacienty, kterým se věnuje řada mobilních služeb. Jejich hlavní myšlenkou je pomoci rodinám dochovat své dítě v domácím prostředí.

V České republice zatím chybí kamenný hospic, který by se zaměřoval na děti a jejich rodiny. Změnit to má Dům pro Julii, jehož výstavba se plánuje v Brně. Kromě lůžek pro děti v konečné fázi nemoci bude nabízet ubytování celým rodinám a zaměřit se chce také na odlehčovací služby pro pečující.

Kromě chystaného Domu pro Julii v pořadu mapujeme také další služby, které pro rodiny s těžce nemocným dítětem existují. Navštívíme například mobilní hospic při dětské onkologii v Brně a povídat si budeme s nemocniční kaplankou sestrou Františkou.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.