Vítejte, senioři! – Animace seniorů

Vítejte, senioři! – Animace seniorů

V pořadu Vítejte, senioři! nás ve středu 2. května v 9.30 čeká rozhovor s Veronikou Čepelkovou, která se v královéhradecké diecézi stará o tamější centrum pro starší generaci. Budeme hovořit o pastoraci v pozdním věku. Navštívíme i olomoucké Centrum pro rodinný život a s Markétou Matlochovou představíme jeho práci pro seniory.

V prvním květnovém vydání relace  Vítejte, senioři! se budeme věnovat tématu péče o duchovní život naší nejstarší generace. Po telefonních linkách se spojíme nejprve s paní Markétou Matlochovou z olomouckého Centra pro rodinný život. Zjistíme, jak se starají o  seniory v pastoračním středisku  Arcibiskupství olomouckého  a  pozveme Vás na tematické víkendy, které na Svatém Hostýně a Velehradě pořádají pro zájemce z řad starší generace.  Představíme i oblíbené mezigenerační akce pro prarodiče a jejich vnoučata.

Naším dalším hostem bude Veronika Čepelková, která se v Diecézním centru pro seniory v královéhradecké diecézi věnuje  duchovnímu  životu  tamějších  obyvatel. V našem  rozhovoru promluví o aktivizaci a animaci seniorů, o péči o duši v pozdním věku a zeptáme se také na to, co je největším problémem naší společnosti v oblasti péče o starší generaci.

Nebude chybět ani hudební rubrika a seriál o stravování v pozdním věku. Připojíme i několik pozvánek na akce pro seniory. Pořadem z pražského studia Kristián vás provede Marcela Kopecká.

NyníTóny ze scény
Skladba: Čarostřelec - třetí dějství - Einst träumte meiner sel´gen Base; Autor: Weber Carl Maria von; Dirigent: Kubelík Rafael; Sóla: Brendel Wolfgang, Grumbach Raimund, Behrens Hildegard, Donath Helen, Meven Peter, Kollo René, Sapell Hermann, Moll Kurt, Boysen Rolf, Nicolai Theodor - zpěv; Soubor: Orchestr a sbor bavorského rozhlasu
22:30Živý růženec (slavný)
23:10Písničky k usínání
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Kolem se toč

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony