Vítejte, senioři! – Animace seniorů

Vítejte, senioři! – Animace seniorů

Pořad v souvislostech


Animace seniorů
Audioarchiv

V pořadu Vítejte, senioři! nás ve středu 2. května v 9.30 čeká rozhovor s Veronikou Čepelkovou, která se v královéhradecké diecézi stará o tamější centrum pro starší generaci. Budeme hovořit o pastoraci v pozdním věku. Navštívíme i olomoucké Centrum pro rodinný život a s Markétou Matlochovou představíme jeho práci pro seniory.

V prvním květnovém vydání relace  Vítejte, senioři! se budeme věnovat tématu péče o duchovní život naší nejstarší generace. Po telefonních linkách se spojíme nejprve s paní Markétou Matlochovou z olomouckého Centra pro rodinný život. Zjistíme, jak se starají o  seniory v pastoračním středisku  Arcibiskupství olomouckého  a  pozveme Vás na tematické víkendy, které na Svatém Hostýně a Velehradě pořádají pro zájemce z řad starší generace.  Představíme i oblíbené mezigenerační akce pro prarodiče a jejich vnoučata.

Naším dalším hostem bude Veronika Čepelková, která se v Diecézním centru pro seniory v královéhradecké diecézi věnuje  duchovnímu  životu  tamějších  obyvatel. V našem  rozhovoru promluví o aktivizaci a animaci seniorů, o péči o duši v pozdním věku a zeptáme se také na to, co je největším problémem naší společnosti v oblasti péče o starší generaci.

Nebude chybět ani hudební rubrika a seriál o stravování v pozdním věku. Připojíme i několik pozvánek na akce pro seniory. Pořadem z pražského studia Kristián vás provede Marcela Kopecká.

NyníPísně
Píseň: Černá kočka (2020); Interpret: Hampacher Roman; Album: Hampacher Roman: Live Radio Proglas 2020
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony