Vlaďka a Svaťka

Vlaďka a Svaťka

Pořad v souvislostech


Na kafe s babi, na pivo s dědou.
Audioarchiv
7. října 2019 Vítejte, senioři Autor: Radka Rozkovcová

Vlaďka a Svaťka jsou kamarádky, které dělí padesátiletý věkový rozdíl. O mezigeneračním setkávání mimo pokrevní vztahy hovoří v rámci magazínu Vítejte, senioři! v pondělí 7. října – v audioarchivu od stopáže 35:05.

Od podzimu 2017 trvá přátelství Vlaďky Závrské z Olomouce a paní Svatavy Chybové z Domova pro seniory František v Náměšti na Hané. Seznámily se přes projekt Ježíškova vnoučata – paní Svatava chtěla jako vánoční dárek návštěvu operního představení, Vlaďka už vlastní prarodiče nemá a zajímá ji vážná hudba.

Vlaďka Závrská a Svatava ChybováVlaďku a Svaťku, jak si vzájemně říkají, spojuje kromě lásky k hudbě také zájem o literaturu a kulturu obecně, jak jen to pracovně vytížené Vlaďce čas dovolí, jezdí spolu s paní Svatavou na výlety, povídají si v kavárně, čtou stejné knihy. 

"Co z toho mám? Mně vlastně ta otázka připadá úplně absurdní. Člověk někdy nemusí přesně vydefinovat, co z toho má, ale když v tom vztahu je, cítí, že je to pro něho prospěšné a že to potřebuje. Nebojte se riskovat a když to někdy nevyjde, nevadí, těch příležitostí je hodně. Bezvadné je, že můžete najít svou babičku nebo svého dědu, které už nemáte." (Vlaďka Závrská)

Rozhovor připravila Radka Rozkovcová. Premiéra v pondělí 7. října 2019 v rámci magazínu Vítejte, senioři! – mezi 9. a 10. hodinou.

 

NyníPísničky k usínání
Píseň: Auxilium christianorum (2009); Interpret: Royal Philharmonic Orchestra, Philharmonic Academy of Rome, Benedict XVI; Album: Benedict XVI: Alma mater
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Kolem se toč
01:05Komorní hudba
02:00Zrcadlo týdne

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony