Knihovnička: Letmé doteky blízkosti

Knihovnička: Letmé doteky blízkosti
5. května 2017 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

Brněnské Centrum pro studium demokracie a kultury vydalo další materiály z pozůstalosti českého křesťansky orientovaného prozaika a esejisty Jana Čepa (1902 - 1974). Poslouchejte Knihovničku v neděli 7. května ve 13.20, opakujeme v pondělí 8. května od 10.15.

Zásluhou editora a znalce Čepova díla Jana Zatloukala vznikl další pečlivě připravený svazek s názvem Francouzští přátelé Jana Čepa. Doplňuje jeho prozaické i esejisté dílo, ale také ho zrcadlí v méně známém kontextu: skrze blízká i vzdálená korespondenční přátelství s francouzskými katolickými spisovateli a intelektuály.Hluboká vazba Jana Čepa k těmto „časným“ souputníkům nebyla logicky dána jen skutečností, že překládal jejich prózy do češtiny. S většinou z nich se totiž seznámil osobně za několika studijních pobytů ve Francii či posléze v emigraci, s některými právě prostřednictvím dopisů. Máme tak před sebou soubor materiálů, který prosvětluje důležitá zamlžená místa z jeho životopisu.

Nad přínosem poměrně exkluzivního svazku pouvažuje redaktorka Hana Svanovská, ukázky načetl Petr Pospíšil.

Daniel Blažke
Moderuje: Daniel Blažke
NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro klavír a orchestr číslo 2, B dur, opus 83 (1881) - Andante; Autor: Brahms Johannes; Dirigent: Delogu Gaetano; Sóla: Ohlssohn Garrick - klavír
12:55Střípek poezie
13:00Hudební siesta -...
13:20Knihovnička
13:30Písničky k odpočinku
13:45Dnešek v kalendáři
13:55Písničky

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony