Knihovnička: Musíš výš (fejetony a jiné texty otce Jana Rybáře)

Knihovnička: Musíš výš (fejetony a jiné texty otce Jana Rybáře)

 

V letošním roce vyšla pozoruhodná publikace jezuity P. Jana Rybáře s názvem „Musíš výš“ s podtitulem - „Fejetony a jiné texty“. Poslouchejte v neděli 14. srpna ve 13.20opakujeme v pondělí 15. srpna v 10.15.

 

Knihu o rozsahu takřka čtyř set stran vydalo nakladatelství GRANTIS v Ústí nad Orlicí v roce 2016. Obsahuje sbírku chronologicky řazených krátkých fejetonů i jiných článků a literárních útvarů P. Rybáře, které napsal od roku 1994 až podnes pro různá média. Pro knižní vydání je sesbírala a připravila PhDr. Veronika Čepelková, Ph.D., vedoucí Diecézního centra pro seniory, která s P.  Rybářem často spolupracuje především v oblasti programů pro seniory. Pro velký zájem se jedná již o třetí, rozšířené vydání.

V Knihovničce si nejprve velmi stručně připomeneme pozoruhodně bohatý autorův život a zazní také jména osob, které ho výrazně ovlivnily. Poté si poslechneme rozhovor, který jsme s ním natočili v jeho trutnovském bytě. Přes svůj vysoký věk je P. Rybář neuvěřitelně činorodý a nechybí mu ani specifický humor a bystrý úsudek, kterými protkává celou svou tvorbu.

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony