Knihovnička: Naděje v dějinách

Knihovnička: Naděje v dějinách
4. září 2020 Knihovnička Proglasu Autor: Hana Svanovská

Knihu rozhovorů Martina Bedřicha s knězem, církevním historikem, vysokoškolským pedagogem, ale také postulátorem blahořečení P. Josefa Toufara Tomášem Petráčkem představí aktuální Knihovnička Proglasu. Poslouchejte v neděli 6. září 2020 od půl druhé odpoledne, opakujeme v sobotu 12. září ve 13.30.

Na tuto knihu se čekalo dlouho - kvůli koronavirové epidemii bylo vydání pozdrženo, ale očekávání byla velká i co se týče obsahu chystaného rozhovoru. Výsledkem je svazek ne až zas tak rozsáhlý, ale velmi hutný – informačně, "šťavnatostí" úhlu pohledu obou pánů, ale zároveň je v něm něco, co v našich končinách nebývá tak časté: jakási vnitřní zaujatost nebo zanícenost. Tomáš Petráček v rozhovoru s Martinem Bedřichem komentuje skrze nekteré dějinné události žhavou církevní současnost a společně se zamýšlejí nad tím, jak poselství evangelia "kvasí" soudobou společností.

Novinku z nakladatelství Vyšehrad společně komentují redaktorka Hana Svanovská a literární vědec Jiří Trávníček. Ukázku načetl Filip Breindl. 

NyníRanní proud
Píseň: Pannonicated Polka (2021); Interpret: Fanfare Ciocărlia; Album: Fanfare Ciocărlia: It Wasn’t Hard To Love You
07:45Hudební kompas: Solju
08:00Zprávy ČRo Plus
08:10Ranní proud
09:00Na stole je téma
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Dopolední proud

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.