Knihovnička: Papež František pohledem středoevropské církve

Knihovnička: Papež pohledem středoevropské církve

Kniha významného rakouského teologa Paula M. Zulehnera Papež František a jeho reforma církve bude na programu Knihovničky Proglasu na Květnou neděli. Poslouchejte 9. dubna od 13.20, opakujeme v pondělí 10. dubna ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

Kniha vyšla v německém originále roku 2015 – a to je taky jedna z jejích problematičtějších stránek. Tím pádem totiž zákonitě nereflektuje dva důležité dokumenty, které papež František vydal až po publikování Zulehnerových sociologických výzkumů – totiž encykliku Laudato si a stále ještě čerstvou exhortaci o rodině Amoris laetitia. Jedná se tedy, spíš než o sevřené a ucelené závěry, o úvahy o možném vývoji a posunu katolické církve za pontifikátu nevšedního argentinského kardinála, navíc pontifikátu, o němž sám Bergoglio předpokládá, že nebude vzhledem k jeho věku trvat příliš dlouho. Přesto stojí za to ji číst. Proč? Nad tím se zamyslí redaktorka Hana Svanovská, uslyšíte také ukázky z knihy v podání redaktora Petra Pospíšila.

Daniel Blažke
Moderuje: Daniel Blažke
NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro klavír a orchestr číslo 2, B dur, opus 83 (1881) - Andante; Autor: Brahms Johannes; Dirigent: Delogu Gaetano; Sóla: Ohlssohn Garrick - klavír
12:55Střípek poezie
13:00Hudební siesta -...
13:20Knihovnička
13:30Písničky k odpočinku
13:45Dnešek v kalendáři
13:55Písničky

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony