Knihovnička: Papež František pohledem středoevropské církve

Knihovnička: Papež pohledem středoevropské církve

Kniha významného rakouského teologa Paula M. Zulehnera Papež František a jeho reforma církve bude na programu Knihovničky Proglasu na Květnou neděli. Poslouchejte 9. dubna od 13.20, opakujeme v pondělí 10. dubna ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

Kniha vyšla v německém originále roku 2015 – a to je taky jedna z jejích problematičtějších stránek. Tím pádem totiž zákonitě nereflektuje dva důležité dokumenty, které papež František vydal až po publikování Zulehnerových sociologických výzkumů – totiž encykliku Laudato si a stále ještě čerstvou exhortaci o rodině Amoris laetitia. Jedná se tedy, spíš než o sevřené a ucelené závěry, o úvahy o možném vývoji a posunu katolické církve za pontifikátu nevšedního argentinského kardinála, navíc pontifikátu, o němž sám Bergoglio předpokládá, že nebude vzhledem k jeho věku trvat příliš dlouho. Přesto stojí za to ji číst. Proč? Nad tím se zamyslí redaktorka Hana Svanovská, uslyšíte také ukázky z knihy v podání redaktora Petra Pospíšila.

Kateřina Rýznarová

Svátek má: sv. Epafrodit / Leona

Moderuje: Kateřina Rýznarová
NyníHudebně-zpravodajský...
Píseň: Variace na renesanční téma (2017); Interpret: Mišík Adam, Mišík Vladimír; Album: Mišík Adam: Variace na renesanční téma /singl
05.27Myšlenka na den
05.30Hudebně-zpravodajský...
05.50Z očekávaných událostí
06.00Evangelium pro dnešní...
06.05Ranní chvály
06.20Duchovní slovo

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony