Knihovnička: Příběhy brněnského Bronxu

Knihovnička: Příběhy brněnského Bronxu
6. června 2020 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

Povídkovou antologii z nakladatelství Host představí aktuální Knihovnička Proglasu. Poslouchejte v neděli 7. června od půl druhé odpoledne, opakujeme v sobotu 13. června od 13.30.

Ulice kolem ulice Cejlu nedaleko cetra Brna stále mocně inspirují – a to i vybrané české prozaiky vydávající pod hlavičkami nakladatelství Druhé město a Host.
Oba editoři novinky Krvavý Bronx, historik a publicista Michal Konečný a vydavatel a básník Martin Reiner vybrali články z dobového tisku staré více než století, oslovili jednotlivé autory – a hlavně dovedli svůj nápad do zdárného konce i co se týče grafické a výtvarné stránky publikace. Výsledkem je osmnáct povětšinou zdařilých textů, které zrcadlí nejen "genia loci" kdysi průmyslové čtvrti obývané Čechy, Němci a Židy, ale hlavně představují víceméně zábavné a oddechové čtení na léto. Antologie se sice opírá o silná jména (obě nakladatelství vybrala opravdu to nejlepší,co měla k dispozici) jako je Irena Dousková, Kateřina Tučková, Alena Mornštajnová nebo Jan Němec, ale dočkáme se i nejednoho překvapení...

O knize pohovoří redaktorka Hana Svanovská, ukázky načetla moderátorka Adriana Růžičková.