Knihovnička: S biskupem po chlapsku

Knihovnička: S biskupem po chlapsku
2. března 2018 Knihovnička Proglasu Autor: Hanka Svanovská

Aktuální knihu rozhovorů novináře Martina Veselovského a plzeňského biskupa Tomáše Holuba představí Knihovnička Proglasu. Poslouchejte v neděli 4. března od 13.20, opakujeme v pondělí 5. března ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

V posledních letech vydalo nakladatelství Vyšehrad několik zajímavých knih rozhovorů, které výrazně bodovaly také v anketě Katolického týdeníku Dobrá kniha. Oba dva dělal publicista Josef Beránek. V té první mapoval život letohradského kněze Václava Vacka, v druhé dalšího duchovního spjatého s východními Čechami, jezuitu Jana Rybáře. Před Vánocemi vyšla v nakladatelství Vyšehrad další kniha rozhovorů, o poznání tenčí, ale se dvěma "velkými" jmény v záhlaví: tentokrát se společně sešli plzeňský biskup Tomáš Holub a novinář, redaktor DVTV Martin Veselovský.

Kniha se dotýká širokého okruhu témat, od Holubova působení v Bosně přes církevní restituce, vztah k papeži Františkovi až po specifika mužské spirituality. Proč autoři použili poněkud zavádějící titul Biskup na snowboardu a jaká jsou úskalí poměrně malého rozsahu textu? A co tento dialog věřícího s duchovní osobou čtenáři přináší? Nejen nad tím se společně zamýšlejí redaktorka Hana Svanovská a literární vědec Jiří Trávníček.