Knihovnička s paterem Cyrilem Havlem o komiksu Sophie Scholl

Knihovnička

Pořad v souvislostech


S paterem Cyrilem Havlem o komiksu Sophie Scholl
Budeme vysílat

Jan Růžička, Petra Slívová: Moc odpuštění
Jan Růžička, Petra Slívová: Moc odpuštění
Knihovnička
Vysílali jsme


Poezie Václava Krejčíka

Poezie Václava Krejčíka

Kateřina Šedá: Národní sbírka zlozvyků
Audioarchiv
7. listopadu 2025 Knihovnička Proglasu Autor: Alena Rubášová

S paterem Tomášem Cyrilem Havlem jsme si povídali o právě vydaném komiksu Sophie Scholl autorů Ingrid Sabisch (ilustrace) a Heinera Lünstedta (text). Komiks vydalo nakladatelství Petrinum v roce 2025, z němčiny přeložila Blanka Návratová.

Komiks zpracovává příběh dívky, která se svým bratrem a dalšími studenty mnichovské univerzity začala uprostřed druhé světové války sepisovat a šířit protiválečné letáky vyzývající ke svržení nacistického režimu a k utvoření demokratického a sociálně spravedlivého Německa. Jejich úsilí je přivedlo až na popraviště, zároveň se však stali symbolem německého protinacistického odporu.

NyníKřesťanské písně
Píseň: Bůh všemohoucí /píseň ze 14. století/ (1993); Interpret: Via cantantium; Album: Via cantantium: Krajina zlatejch pochodní
18:15Radio Vatikán –...
18:25Modlitba za rodiny
19:00Večerní zíváček
19:15Hitparáda
20:15Před kostelem
21:00Večerní chvály

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.