Křesťan a svět: Průniky

Křesťan a svět: Průniky

Pořad v souvislostech


Průniky
Budeme vysílat

Průniky
Průniky
Jeden den, jeden kněz, jedna primice
Vysílali jsme


Průniky

Vlakem do Lurd

Vlakem do Lurd
Audioarchiv

Hostem pořadu Křesťan a svět je teolog, esejista a básník Zdeněk A. Eminger. Poslouchejte v neděli 14. července ve 20.15, opakujeme v pátek 19. července ve čtyři hodiny odpoledne.

Zdeněk A. Eminger (*1978) vystudoval teologii na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy a doktorát získal na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Vydal například knihy Teologie a kultura (Trinitas 2008) nebo Domov - Paměť, příslib a zaslíbení (Dauphin 2010) Jeho velkým koníčkem je fotografování a silniční cyklistika, věnuje se rovněž poezii. Připravuje k vydání rovněž různé publikace a sborníky, popřípadě knihy svých intelektuálně spřízněných přátel učitelů (například česko-římského teologa Karla Skalického).

Jaká byla cesta Zdeňka A. Emingera ke zralé křesťanské víře a proč se rozhodl ke studiu teologie? V čem ho ovlivnili jeho podnikaví předkové? Co to znamená stát "na dvou nohách", lépe řečeno spoluvytvářet "průniky" mezi katolickou a protestantskou teologií? Jak si nyní stojí současný žitý ekumenismus "po česku"? A v čem je pro něj tolik přitažlivé výletování mezi jednotlivými humanitními obory? A proč odjakživa rád sportuje?

Se Zdeňkem A. Emingerem rozmlouvá redaktorka Hana Svanovská.