Nová kniha doc. Tomáše Petráčka „Západ a jeho víra“

Nová kniha doc. Tomáše Petráčka „Západ a jeho víra“

Představení nové knihy otce docenta Tomáše Petráčka ve studiu Vojtěch poslouchejte v neděli 7. ledna 2018 ve 13.20 nebo v pondělí 8. 1. v 10.15.

Docent Tomáš Petráček je český katolický teolog, kněz a církevní historik. Zároveň je akademickým kaplanem při kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové a aktivním členem redakční rady revue pro teologii a duchovní život Salve. Vyučuje na Univerzitě Karlově a na Univerzitě Hradec Králové, kde působí současně jako vedoucí katedry Kulturních a náboženských studií. V roce 2013 ho biskup Jan Vokál jmenoval postulátorem blahořečení umučeného kněze Josefa Toufara. Přes svůj relativně mladý věk má za sebou již řadu odborných článků, publikací a dalších prací.

V rozhovoru s Martinem Weisbauerem představí v cyklu Knihovnička svou novou knihu "Západ a jeho víra", s podtitulem „9,5 teze k dopadům Lutherovy reformace“. Dílo vyšlo k příležitosti 500. výročí počátku reformace a je napsáno odvážným, ale seriózním stylem. Publikaci opatřil poměrně rozsáhlým a neméně odvážným doslovem náš přední teolog Karel Skalický.