Pětadvacet úvah o tom, proč je internet dobrý sluha i zlý pán, nabízí kniha Josefa Ptáčka

Pětadvacet úvah o tom, proč je internet dobrý sluha i zlý pán, nabízí kniha Josefa Ptáčka
28. dubna 2023 Knihovnička Proglasu Autor: Iva Horká

Na internetu hledáme čerstvé zprávy, nakupujeme, platíme a připojujeme se k různým institucím. Posloucháme internetové rádio, podcasty a hrajeme hry. Je to pro nás dnes nepostradatelný pracovní nástroj, který pomáhá vzájemnému propojení i ke vzdělávání. Je to dobrý sluha, ale i zlý pán.

Celkem 25 konkrétně zaměřených kapitol směřuje naši pozornost na to, jak mobil a internet využít co nejlépe a jak se přitom vyhnout různým úskalím. 

„Mobilní telefon a internet se mohou stát nástrojem růstu Božího království v našem životě i v životě těch, s nimiž se skrze ně setkáváme,“ míní P. Josef Ptáček, kněz i ajťák v jedné osobě.

Kniha je v tomto ohledu ojedinělá, nakladatel hledal podobnou i v zahraničí, ale nenašel takovou, která by odpovídala českému prostředí a nebyla výzkumným projektem, nýbrž praktickou pomůckou pro běžné uživatele.

Fake news – jak nás ohrožuje? Falešný web? Jak ho poznat? Hesla a piny  – kde je uchovávat? Digitální stopa na internetu – co je dobré o ní vědět?

To vše a mnohé další se čtenář dozví ve zmíněné knize. Ta má celkem 120 stran a vydalo ji letos Karmelitánské nakladatelství. Posluchačům ji představí její autor P. Josef Ptáček a odpovědný redaktor Pavel Mareš.

Pořad na Proglasu uvedeme premiérově v sobotu 29. dubna 2023 ve 13.30, a v repríze v neděli 30. dubna 2023 v 5.30.

Poté kdykoliv v audioarchivu na našem webu a také na SpotifyGoogle Podcasts nebo iTunes.

S mobilem do Božího království obal knihy_KNA

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Proglas potřebuje podpořit!

Děkujeme za podporu Proglasu, milí posluchači!

SMS