Prvotinu Petra Klukana vydává nakladatelství Dobrý důvod

Prvotinu Petra Klukana vydává letos nakladatelství Dobrý důvod
19. května 2023 Knihovnička Proglasu Autor: Iva Horká

Prvotinu Petra Klukana z Jihlavy nazvanou Húlava nad buzerplacem vydává na podzim roku 2023 nakladatelství Dobrý důvod z Nové Říše, specializující se převážně na vydávání poezie; zaměřuje se ale též na regionální prózu.

Proč zaujaly majitele nakladatelství Antonína Bínu Klukanovy vzpomínky na vojnu, se dozvíte v tomto díle Knihovničky. Stejně tak autor mimo jiné poví, proč se rozhodl předlistopadovou dobu z vojny zaznamenat.

„Myslím, že by vzpomínky – zejména starších lidí – měly být sepsány. A mě k tomu inspirovala naše rubrika v novinách, kam čtenáři posílali vzpomínky na vojnu,“ vysvětluje Petr Klukan svoji motivaci,“ překvapila nás ta záplava dopisů. A tehdy mne napadlo, že když k tomu vybízím čtenáře, že bych měl také něco napsat.“

V krátké ukázce, kterou autor četl z rukopisu, posluchač pochopí, proč ho šokovala nejenom mluva mezi vojáky, která se vulgarismy jenom hemžila.

Knihu by autor s nakladatelem rádi představili na podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Povídat si o ní budeme v Knihovničce Proglasu s majitelem nakladatelství Dobrý důvod Antonínem Bínou a autorem knihy, šéfredaktorem Jihlavských listů, Petrem Klukanem.

Pořad na Proglasu uvedeme premiérově v sobotu 20. května 2023 ve 13.30, a v repríze v neděli 21. května 2023 v 5.30.

Poté kdykoliv v audioarchivu na našem webu a také na SpotifyGoogle Podcasts nebo iTunes.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Proglas potřebuje podpořit!

Děkujeme za podporu Proglasu, milí posluchači!

SMS