Tomáš Špidlík: Vatikánské promluvy – cyklus C (2012–2013)

Tomáš Špidlík: Vatikánské promluvy – cyklus C (2012–2013)
14. prosince 2012 Knihovnička Proglasu Autor: Marie Blažková

Tomáš Špidlík: Vatikánské promluvy. Nedělní zamyšlení s Tomášem Špidlíkem, cyklus C (2012–2013). Poslouchejte Knihovničku Proglasu v neděli 16. 12. 2012 ve 13.20 s reprízou v pátek 21. 12. 2013 v 10.00.

"Zlo, jak je odkrývá zjevení, má zvláštní, specifický chartakter. Není to síla, které by se nedalo uniknout, není to slabost, která by se nedala zvládnout, není to neznalost, na kterou by náš rozum nestačil. Tyto prvky zde ovšem jsou, ale jako důsledek svobodného a vědomého rozhodnutí člověka. Svobodné a vědomé rozhodnutí se však může změnit. Špatný úmysl se dá napravit. Je-li první stránka křesťanství hluboce pesimistická, je druhá stránka, neoddělitelná od té první, zásadně optimistická. Každé zlo v tomto světě se dá napravit a také se jednou definitivně napraví na konci světa konečným vítězstvím dobra." ( Z homilie P. Špidlíka na 3. neděli adventní.)

Soubor promluv, které kardinál Špidlík pronesl na Radiu Vaticana v letech 2006–2007, vyšel knižně v nakladatelství Refugium Velehrad-Roma v Olomouci v roce 2012.  Vydání první, 258 stran, vázaná kniha stojí 250 Kč, na objednávku 213 Kč. Více informací najdete na www.refugium.cz

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie op.  6 č. 2 D-dur - Allegro spiritoso; Autor: Bach Johann Christian; Dirigent: Gmür Hanspeter; Soubor: Camerata Budapešť
13:30Knihovnička
13:45Komentář Radia Vatikán
14:00Odpolední proud
15:00Zprávy
15:05Jak se vám líbí
15:50Hudební listování

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.