Dej enter a vstup do života s Bohem

Dej enter a vstup do života s Bohem

Pořad v souvislostech


Dej enter a vstup do života s Bohem
Budeme vysílat

Hledání všechny smutky zahání
Hledání všechny smutky zahání
Doma v Severním Irsku
Vysílali jsme


Hledání všechny smutky zahání

Dobrovolnické centrum ADRA

Dobrovolnické centrum ADRA
Audioarchiv

Čím žije P. Roman Dvořák na prahu 20. let 21. století? Farář v jihočeských Strakonicích bude hostem pořadu Křesťan a svět v neděli 12. 1. 2020 od 20.15.

dvorak_roman2Někdejší vedoucí Diecézního centra života mládeže na Ktiši v českobudějovické diecézi používá ve své domovské farnosti i během letních táborů pro mládež ENTERjunior a ENTERcamp celou řadu nástrojů, jak dávat lidi dohromady a otevírat jim poklady církve. Vědomí, že „na víru nejsem sám“, je zvlášť pro mladého člověka, který se teprve rozkoukává v občanské společnosti i společenství církve, mimořádně důležité. Letní formační tábory proto představují jakousi kotvu, která mladým dodává „jistotu ve víře“, či spíš odvahu růst a brzy i dávat něco z toho, co sami dostali.roman_dvorak_ktis     

Začínající věřící nebo hledající P. Dvořák zase formuje prostřednictvím kurzů Alfa, jež v jeho farnosti běží pravidelně každý rok. „Na jaře Alfa, na podzim Sievers“ – tak popisuje pravidelný rytmus střídání kurzů pro „začátečníky“ a „pokročilé“ věřící. Sieversem rozumí Obnovu v Duchu svatém podle P. Ernsta Sieverse. O přibližně desetitýdenní formaci se rozhovoří více a vyzdvihne její plody jak pro společenství, tak i jednotlivce.

Nechte se pozvat k milému setkání po rozhlasových vlnách, které natáčela a pro vysílání připravila Jitka Skřičková.    

Autorka snímku z tábora z Ktiše - Gabriela Nováková, Člověk a víra.