"Kněží jsou normální"

"Kněží jsou normální"

Že pro duchovní povolání se rozhodují naprosto "normální" muži, kteří se hodí i pro jiné "věci" než jen klečet v černém hábitu v kapli, zdůrazňuje P. Josef Prokeš v pořadu Křesťan a svět. Čerstvě vysvěcený novokněz českobudějovické diecéze hovoří o své cestě k Bohu a mladým lidem, jejichž pastoraci se rozhodl věnovat, poprvé v neděli 2. srpna 2009 od 17 hodin. Reprízy naladíte ve čtvrtek 6. srpna 2009 ve 22.30 nebo v úterý 11. srpna 2009 v 00.05 hodin.

V sobotu 13. 6. 2009 přijal jáhen Josef Prokeš v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše kněžské svěcení. Den nato sloužil svoji první mši v kostele sv. Víta v Rudolfově u Českých Budějovic, farnosti, odkud pochází. 

Úvodní věty jsou dost vypovídající například pro zpravodajský spot. Nechybí v nich nic podstatného: Čtenář se dozví, kdy a kde se tak stalo a o koho se jedná... Avšak pro to, aby hlavního aktéra – tedy Josefa Prokeše – skutečně poznal, stručná zpráva samozřejmě nestačí. A protože se domníváme, že opravdu stojí zato seznámit se s novoknězem P. Josefem Prokešem blíže, představíme Vám jej v dalším z pořadů cyklu Křesťan a svět.

Nač se můžete ve vysílání těšit? P. Josef Prokeš se vrátí do doby, kdy se formovala jeho víra, a vzpomene na osobnosti, jež jej nasměrovaly ke kněžství. Povypráví také o své velké lásce – skautingu a rovněž pastoraci středoškoláků, která má v jeho pojetí celou řadu společných prvků se skautskou formací. Dočkáte se také vzpomínky na život v semináři i dalších zajímavých postřehů nejen na téma, že "kněží jsou normální"... :-)

O cestě k Bohu, kněžství a (nejen) mladým lidem s P. Josefem Prokešem rozmlouvala Jitka Skřičková z českobudějovického studia Jan.       

                            

Po vysvěcení na jáhna.                                      Kněžské svěcení.                                               

                            

Se skauty bezprostředně po vysvěcení.               Gratulace od studentů Biskupského gymnázia.

 

                

Zvládnu to?                            S Boží pomocí určitě!!! Otec Josef Prokeš.

 

Další fotky z primice si můžete prohlédnout zde:

http://www.dekanstvicb.cz/Fotogalerie/fg/PRIMICE-JOSEFA-PROKESE

NyníPísně
Píseň: Vodkud jen se vzal ten vir (2020); Interpret: Řepka Jan; Album: Řepka Jan: Vodkud jen se vzal ten vir (singl)
01:00Komorní hudba
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.