Křesťan a svět: Bůh je naším zastáncem v každé bouři

Křesťan a svět: Bůh je naším zastáncem v každé bouři

Pořad v souvislostech


Bůh je naším zastáncem v každé bouři
Budeme vysílat

Osobní setkání je nenahraditelné
Dítě, pravím ti, vstaň
Křesťan a svět
Vysílali jsme


Osobní setkání je nenahraditelné

Osobní setkání je nenahraditelné

Znovuzrození
Audioarchiv
25. dubna 2019 Křesťan a svět Autor: Marek Chvátal

Marku Dopitovi bylo 20 let, když začal podnikat. Krátce na to poznal svoji budoucí ženu Janu. A nedávno oslavil 20 let od začátku podnikání. Pokud by se ale rozhodoval dnes, asi by s podnikáním nezačal.

Dopitovi mají velikou rodinu. Před pár týdny se jim narodilo šesté dítě. Proto je Jana především doma. Ale manželovi v podnikání výrazně pomáhá.

Marek se zaměřuje na sestavování čerpadel, odpadních jímek, řídících jednotek apod. Dokonce hned v začátcích sestavil inovativní řídící modul, který si nechal patentovat. Dodnes jej nabízí. Nabízí jej ale i Markova konkurence, která od něj řešení okopírovala. Tato situace ho dokonce dostala do velkých dluhů. Možná proto by se do podnikání už nechtěl podruhé pouštět. Přesto ale Marek vnímá konkrétní zásahy z Boží strany, kterými ho Hospodin podržel a pomohl jak jemu, tak jeho rodině.

S našimi hosty otevřeme také 4. kapitolu Markova evangelia (35. až 41. verš), ve které Ježíš vyzve k plavbě po jezeře. Ale strhne se taková bouře, že se málem utopí. V Janě vyvolal tento úryvek vzpomínky na její druhou konverzi, kdy se i díky Markovi vrátila k praktikování víry v Ježíše Krista.