Křesťan a svět: Bůh je naším zastáncem v každé bouři

Křesťan a svět: Bůh je naším zastáncem v každé bouři

Pořad v souvislostech


Bůh je naším zastáncem v každé bouři
Budeme vysílat

Jeden den, jeden kněz, jedna primice
Jeden den, jeden kněz, jedna primice
Jeden den, jeden kněz, jedna primice
Vysílali jsme


Průniky

Průniky

Průniky
Audioarchiv
25. dubna 2019 Křesťan a svět Autor: Marek Chvátal

Marku Dopitovi bylo 20 let, když začal podnikat. Krátce na to poznal svoji budoucí ženu Janu. A nedávno oslavil 20 let od začátku podnikání. Pokud by se ale rozhodoval dnes, asi by s podnikáním nezačal.

Dopitovi mají velikou rodinu. Před pár týdny se jim narodilo šesté dítě. Proto je Jana především doma. Ale manželovi v podnikání výrazně pomáhá.

Marek se zaměřuje na sestavování čerpadel, odpadních jímek, řídících jednotek apod. Dokonce hned v začátcích sestavil inovativní řídící modul, který si nechal patentovat. Dodnes jej nabízí. Nabízí jej ale i Markova konkurence, která od něj řešení okopírovala. Tato situace ho dokonce dostala do velkých dluhů. Možná proto by se do podnikání už nechtěl podruhé pouštět. Přesto ale Marek vnímá konkrétní zásahy z Boží strany, kterými ho Hospodin podržel a pomohl jak jemu, tak jeho rodině.

S našimi hosty otevřeme také 4. kapitolu Markova evangelia (35. až 41. verš), ve které Ježíš vyzve k plavbě po jezeře. Ale strhne se taková bouře, že se málem utopí. V Janě vyvolal tento úryvek vzpomínky na její druhou konverzi, kdy se i díky Markovi vrátila k praktikování víry v Ježíše Krista.

NyníPísně
Píseň: Představy II (2018); Interpret: Linhart Petr - zpěv, Štěpánek Josef - kytary, Steinsdörfer Jan - klávesy; Album: Linhart Petr: Milostné vzpomínky na Čp. 8
17:55Myšlenka na den
18:00Zprávy a Zrcadlo týdne
18:20Písně
18:30Folklorní sedmička
19:00Večerní zíváček
19:15Slyšte, lidé!

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony