Křesťan a svět: Do kostela jedině s pozounem

Křesťan a svět: Do kostela jedině s pozounem

Pořad v souvislostech


Do kostela jedině s pozounem
Budeme vysílat

Hledání všechny smutky zahání
Hledání všechny smutky zahání
Doma v Severním Irsku
Vysílali jsme


Hledání všechny smutky zahání

Dobrovolnické centrum ADRA

Dobrovolnické centrum ADRA
Audioarchiv

Rozhovor s farářem Českobratrské církve evangelické v Českých Budějovicích a současně seniorem Jihočeského seniorátu f. Davidem Nečilem nabídneme k poslechu v premiéře o Velikonoční neděli 12.4.2020 od 20.15.

Jaké momenty jsou pro něj zásadní? Že patří Kristu, je farář, manžel i biologický otec, že čerpá z pestrosti: „Pro mě je ekumena důležitá. Já jsem měl vždycky kliku na fajn lidi z jiných církví, zvlášť z katolické, což dokládá i moje manželka, která je katolička. A tak mě to taky vede k tomu, že přemejšlim možná o těchhle věcech trochu jinak, protože máme ekumenické manželství.“ Vaše děti jsou katolíci nebo evangelíci, zeptala jsem se: „Naše děti jsou křesťani…“

nečil1Říká o sobě, že je „multižánrový“, ale na prvním místě křesťan, a zároveň se stále (a v současné době pandemie asi ještě víc) „učí souzvuku“. Ostatně, Consonare („Souzvuk“) se jmenuje i sdružení evangelických pozounistů, jehož je členem.

Rozhovor začíná u pozounu, odkud se přesouvá k rolím faráře sboru v ulici 28. Října v Českých Budějovicích, táty od 4 dětí a manžela, a ústí do vnitřního světa - prožitku víry v těchto nelehkých dnech. K čemu f. Davida Nečila vede doba pandemie? Musel přehodnotit něco, co dřív považoval za důležité? K poslechu pořadu, natáčeného díky veliké podpoře technika a zvukaře Jaroslava Topinky na dálku, zve Jitka Skřičková.