Křesťan a svět: Jak nezdřevitět?

Křesťan a svět: Jak nezdřevitět

Pořad v souvislostech


Jak nezdřevitět?
Budeme vysílat

Rozvod... a co dál?
Rozvod... a co dál?
Rozvod... a co dál?
Vysílali jsme


Moje skautské století

Moje skautské století

Moje skautské století
Audioarchiv

Rozhovor s manželi Janou a Lukášem Holcovými z Českého Krumlova, nazvaný Jak nezdřevitět?, naladíte v rámci pořadu Křesťan a svět. Poprvé jej vysíláme v neděli 3. února 2019 od 20.15.

Jana a Lukáš Holcovi z Českého Krumlova učí více než dvacet let na místní Základní umělecké škole. Výtvarnice a hudebník doprovázejí už druhou generaci umělecky založených dětí a přitom vychovávají své vlastní čtyři potomky. Krumlovskou kulturu si lze bez nich jen těžko představit. Jak v této snaze neztratit mízu?

Holcovi3Manželé Holcovi zavzpomínají na své začátky v kantorské profesi. Během reflexe let minulých i současných aktivit ovšem vyplyne, že svou učitelskou dráhu vnímají mnohem víc jako poslání než klasické povolání. Jak ukočírovat temperamentní Lentilky, Brumlíky a Medvíďata, jak nasměrovat dnešní generaci, která vyrůstává v „klipovosti“ zvuků i obrazů?  Kde umělecky založení manželé čerpají sílu a inspiraci pro vše, co se snaží léta předávat? Holcovi1

Nejen na to se zeptá Jitka Skřičková z českobudějovického studia Jan Neumann, která se do města pětilisté růže vypravila s reportážním mikrofonem a Holcovi navštívila přímo v jejich domově na zámku. 

Hudební linku rozhovoru tvoří písně z CD Medvíďata, Jak nám bylo 20 let, dvojalba vydaného Základní uměleckou školou Český Krumlov k výročí založení sboru v roce 2016. Rozhovor pro vysílání připravila Jitka Skřičková, technicky spolupracoval Jaroslav Topinka. 

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.