Křesťan a svět: Jubilant Karel Skalický

Křesťan a svět: Jubilant Karel Skalický

Pořad v souvislostech


Rozhovor s jubilantem Karlem Skalickým
Budeme vysílat

Hledání všechny smutky zahání
Hledání všechny smutky zahání
Doma v Severním Irsku
Vysílali jsme


Hledání všechny smutky zahání

Dobrovolnické centrum ADRA

Dobrovolnické centrum ADRA
Audioarchiv

V premiéře v neděli 19. května 2019 od 20.15 naladíte rozhovor profesora Karla Skalického, Zdeňka Emingera, Kateřiny Brichcínové s Jitkou Skřičkovou o knižní novince Revolvit lapidem. Výběr z projevů římského a českobudějovického teologa a katolického kněze od 60. let až do současnosti poslouží jako odrazový můstek pro zhodnocení toho, co je v životě zásadní.

skalicky_brichcinova_emingerJubilant Karel Skalický oslaví v pondělí 20. května své 85. narozeniny. U této příležitosti zasedl ke „kulatému stolu“ v českobudějovickém studiu, aby na pozadí knižní novinky z dubna 2019 zavzpomínal na zásadní momenty a osobnosti svého profesního i osobního života.revolvit_lapidem_5

Do vyprávění, nijak teologicky vznosného, nýbrž obyčejně lidsky krásného vstupují teolog a znalec literatury Zdeněk Eminger, který Revolvit lapidem ("Odvalil kámen") připravil k vydání, stejně jako trinitární teoložka a učitelka na českobudějovickém Biskupském gymnáziu Kateřina Brichcínová. Editor i přímá žačka Karla Skalického dokreslují širší pohled na akademickou, kněžskou i osobní tvář jubilanta.

marianske_foto_2Pořad ve studiu Jan Neumann redakčně připravila Jitka Skřičková, o technickou stránku se postaral Jaroslav Topinka. Během loučení po natáčení padla otázka: „A dáme tam pane profesore Antonína Dvořáka?“ „Ano, ten bude výborný!“, odvětil jubilant. Proto se můžete těšit na vybrané pasáže ze Slovanské rapsodie číslo 1, D dur, opus 45. Příjemný čas a dobrý poslech!revolvit_lapidem_8

Autorem všech fotografií, které jsou zároveň použity v titulu: Karel Skalický, Revolvit lapidem. Projevy z let 1966-2019, Trinitas 2019, je Zdeněk Eminger.    

NyníKřesťanské písně
Píseň: Čím se naplní duše tvá (1991); Interpret: Manželé Radovi; Album: Manželé Radovi: Pane náš, ať láska spojí…
21:30Čtení na pokračování
22:00Vzdělávací cyklus
22:30Noční linka
23:30Písně
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony