Křesťan a svět: Mysli na druhého v řadě

Křesťan a svět: Mysli na druhého v řadě

Pořad v souvislostech


Mysli na druhého v řadě
Budeme vysílat

Zde jsem, chci Tě chválit
Kostel je náš nejvyšší byznysový produkt
Adam Plachetka
Vysílali jsme


Zde jsem, chci Tě chválit

Zde jsem, chci Tě chválit

7 let - Večery chval v Třebíči
Audioarchiv
27. března 2019 Křesťan a svět Autor: Marek Chvátal

Jaroslava Valová s manželem Vítězslavem krátce po revoluci založila dnes velmi známou obchodní společnost SIKO koupelny. Začátky byly ale krušné.

Valovi mohli během chvíle přijít o veškeré úspory, které do podnikání vložili. Přesto se jim s velkým nasazením podařilo firmu udržet a rozvíjet. Od samého začátku se do podnikání s nimi pustili i jejich tehdy téměř dospělé děti. Dnes jsou ve vedení společnosti.

Náročný rozvoj firmy neustálo manželství Valových. Asi po pěti letech podnikání se Vítězslav rozhodl odejít z manželství i z firmy. Po delším čase tato situace učinila Jaroslavu Valovou citlivější vůči duchovním potřebám. Ještě jako dítě za doby totality přestala její rodina praktikovat křesťanství. Po překonání těch největších krizí ale Jaroslavu Valovou začal život v církvi opět přitahovat.

Přesto, že vinou nesvobody Jaroslava Valová přerušila na čas svůj osobní kontakt s vírou v Boha, dokázala na křesťanských hodnotách vybudovat své podnikání. Díky tomu také tato společnost patří mezi lídry českého byznysu.