Křesťan a svět: Přírodní vědy - víra skrze pokoru?

Křesťan a svět: Přírodní vědy - víra skrze pokoru?
18. ledna 2013 Křesťan a svět Autor: Hanka Svanovská

V pořadu Křesťan a svět přinášíme rozhovor s vědeckou pracovnicí Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně, fyzikální chemičkou Markétou Munzarovou. Poslouchejte v neděli 20. ledna v 17.00, v repríze potom ve čtvrtek 24. ledna ve 22.30.

Markéta Munzarová vyrůstala v Brně - Králově Poli a pochází z tradiční katolické rodiny, která vychovala  šest dětí.  Na 2. stupni ZŠ ji začaly bavit přírodní vědy, na jejichž studium se zaměřila již na gymnáziu. Po jeho ukončení vystudovala matematiku a chemii na Pírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po roční epizodě ve školství se začala naplno věnovat mezioborové fyzikální chemii, kterou studovala i v zahraničí, a to v Německu a v USA. V současné době se věnuje vědecké činnosti v rámci Výzkumné skupiny Biomolekulární NMR spektroskopie. S manželem Dominikem, který je rovněž přírodovědec, fyzik, vychovává tři děti - Anežku, Editu a Daniela.Jak jde v praxi dohromady přírodovědný výzkum a intenzivně žitý duchovní život?
V čem jí byla při praktikování víry vzorem původní rodina a o co se naopak snaží v té své? Těchto a dalších témat se dotkneme v rozhovoru, který připravila Hana Svanovská.