Křesťan a svět: Rozhovor s P. Josefem Prokešem

Křesťan a svět: Rozhovor s P. Josefem Prokešem

"Náš Pán asi opravdu existuje", říká P. Josef Prokeš, když vypráví o svém sedmiletém pastoračním působení v Českých Budějovicích. Rozhovor s ním, nazvaný podle těchto jeho slov, uslyšíte v rámci relace Křesťan a svět, a to v neděli 6. září od 17:00. Reprízu pořadu zachytíte ve čtvrtek 10. září ve 22:30.  

P. Josef Prokeš působil v jihočeské metropoli jako kaplan Děkanství u kostela svatého Mikuláše a především jako spirituál místního Biskupského gymnázia. Mimo jiné se zasloužil o obnovu kostela Svaté Rodiny, který je nyní  hojně navštěvovaným dějištěm mnoha duchovních a kulturních akcí. Josef se ve své službě věnoval lidem věřícím a stejně tak i lidem Boha hledajícím. Je to právě jeho zájem předávat evangelium, který ho nyní vede na Fakultu misiologie Papežské lateránské univerzity, kde bude pokračovat ve studiu teologie. V rozhovoru se ohlíží za tím, co během uplynulých let prožil, a mluví také o směru své další cesty. 

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta III d moll BWV 527 pro flétnu a varhany - Andante; Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Stivín Jiří  - flétna, Uhlíř Václav - varhany
02:00Dotýkání světla
02:25Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony