Křesťan a svět: Salesiánské jurty pro Mongolsko

Křesťan a svět: Salesiánské jurty pro Mongolsko

Pořad v souvislostech


Salesiánské jurty pro Mongolsko
Budeme vysílat

Vzpomínky otce Miloslava Fialy OPraem
Vzpomínky otce Miloslava Fialy OPraem
Vzpomínky otce Miloslava Fialy OPraem
Vysílali jsme


Vzpomínky otce Miloslava Fialy OPraem

Vzpomínky otce Miloslava Fialy OPraem

Vzpomínky otce Miloslava Fialy OPraem
Audioarchiv

V neděli 10. května 2020 od 20.15 jsme vysílali premiéru rozhovoru s P. Jaroslavem Vracovským, salesiánem, který v současné době působí na misích v Mongolsku.   

Jak se žije a pracuje v zemi, kde neplatí nic, co se domluví, kde se vše mění nesmírně pomalu a dorozumívací jazyk – mongolština – představuje doživotní rébus? „Pro mě jako člověka, kterej je technicky zaměřenej, má rád systém a tak dále, tak samozřejmě Mongolsko nabízí přesný opak. Jeden autor napsal v úvodu ke své knize: V duši Mongola je vepsáno bezcílně se toulat a objevovat stále nové pastviny. Tak je to prostě… cesta… takovýho druhýho pólu, který mi Bůh dává a i když to trochu bolí, tak to vlastně nesmírně obohacuje.“ 

vracovsky_mongoloveCo bolí nejvíc a na druhé straně – co přináší největší radost? P. Jaroslav otevřeně přiznává: „Jakoby se stáváme znovu tím malým dítětem, že se učíme všechno úplně od začátku. Někdy je to až k pláči, že se cítíme úplně bezmocní…“ Zároveň ale umí vyzdvihnout chvíle nadějné a smysluplné. Silné jsou momenty z každodenního života v mezinárodní komunitě bratří, sílu dává doprovázet mladé a pozorovat, jak se do jejich života postupně vrací naděje. Čínská a později sovětská totalita totiž rozvrátila nejen státní systém, ale i rodiny. Salesiáni jsou jedni z mála, kteří s dětmi ulice systematicky pracují a vrací naději nejchudším z chudých.

Jaké jsou tedy ty „salesiánské jurty“? Rozhodně bezpečné, šité na míru místním a v době koronavirové pandemie upravované tak, jak je právě třeba. Salesiánské dílo v Mongolsku přiblížil P. Jaroslav Vracovský v rámci pořadu Křesťan a svět v neděli 10.5.2020 od čtvrt na devět večer a vy už si vše můžete kdykoliv poslechnout z našeho audioarchivu. 

Pořad natáčela a s vydatnou pomocí a technickou podporou Jaroslava Topinky pro vysílání připravila Jitka Skřičková. 

Více informací: http://dbmongolia.org/cs/ 

 

NyníTóny ze scény
Skladba: Čarostřelec - třetí dějství - Und ob die Wolke sie verhülle; Autor: Weber Carl Maria von; Dirigent: Kubelík Rafael; Sóla: Brendel Wolfgang, Grumbach Raimund, Behrens Hildegard, Donath Helen, Meven Peter, Kollo René, Sapell Hermann, Moll Kurt, Boysen Rolf, Nicolai Theodor - zpěv; Soubor: Orchestr a sbor bavorského rozhlasu
22:30Živý růženec (slavný)
23:10Písničky k usínání
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Kolem se toč

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony