Křesťan a svět: Sport a teologie

Křesťan a svět: Sport a teologie
29. listopadu 2017 Křesťan a svět, Studio Jan Autor: Jitka Skřičková

Pojďte spolu s námi přemýšlet nad tím, jestli a jak spolu souvisí sport a teologie, dvě odvětví na první pohled velmi vzdálená. Poprvé v neděli 3.12. od 17.00 během týdeníku Křesťan a svět

Veškerá realita má svůj mystický rozměr a někteří z nás ten rozměr za určitých podmínek můžou nahlížet… A jsou jedinci, kteří mají… tuhletu schopnost,  tyhlety dveře otevřenější.“ Takový názor zastává Vojtěch Svoboda, teolog, fyzioterapeut a sportovec, který v letošním roce na téma "Sport jako teologická výzva" obhájil disertační práci na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Během psaní své disertace dospěl k závěru, že změněné stavy vědomí, „stavy J/jednoty“ zažívané v sekulárním, komerčním sportu, jsou velmi podobné stavům, které třeba ve středověku zažívali křesťanští mystici. A podobné zážitky zakoušel během zápasů amerického fotbalu také on sám.

americky_fotbal_hraci

Nejen o svých mystických prožitcích na trávníku, ale i roli fyzického vyčerpání, trénování těla i vůle a také práci ve své fyzioterapeutické ordinaci bude hovořit v neděli 3. prosince 2017 od 17.00. Nalaďte si premiéru relace Křesťan a svět, tentokrát s Jitkou Skřičkovou z českobudějovického studia Jan Neumann. Reprízy zachytíte ve čtvrtek 7.12.2017 od 22.30 nebo v úterý 12.12.2017 od 0.05. Pořad bude samozřejmě k poslechu i z našeho audioarchivu.