Křesťan a svět: Úspory Hanky a Davida

Křesťan a svět: Úspory Hanky a Davida

Pořad v souvislostech


Úspory Hanky a Davida
Budeme vysílat

Zde jsem, chci Tě chválit
Kostel je náš nejvyšší byznysový produkt
Adam Plachetka
Vysílali jsme


Zde jsem, chci Tě chválit

Zde jsem, chci Tě chválit

7 let - Večery chval v Třebíči
Audioarchiv
22. května 2019 Křesťan a svět Autor: Marek Chvátal

David a Hana Zubíkovi jsou manželé a zároveň podnikající křesťané. David začal před pěti lety nabízet domácnostem a firmám energeticky úsporná řešení pro jejich domy.

David měl za necelý rok tolik zakázek, že se rozhodl založit firmu. Jeho manželka Hana opustila své původní zaměstnání a šla pracovat s manželem.

Zaměstnávají nyní osm lidí. Jejich byznys stojí hodně na umění využít aktuální dotace pro zateplování, výměnu topení apod. Za pár let ale takto štědré podmínky pro jejich zákazníky skončí. A Zubíkovi budou muset měnit strategii. Z rozhovoru se dozvíte, jak dali David s Hankou ENDUM dohromady, jaké překonávají překážky ve své práci a jaké si stanovili hranice. Při práci s dotacemi totiž dochází snadno k jejich porušování.

V druhé části pořadu si s Hankou a Davidem otevřeme Markovo evangelium. Začteme se do vyprávění, jak Ježíš napomínal učedníky, aby nebránili dětem přicházet za ním. Naši hosté mají dvě malé děti. Jak by se k učedníkům postavili oni?

NyníHudební zastavení
Skladba: Te Deum laudamus - Bože, chválíme Tebe; Autor: Dettelbach Gaudentius; Dirigent: Urdová Sylvia; Sóla: Šelc Tomáš - baryton, Jurášek Petr, Kocůrek Jaroslav - clarina, Regeš Gregor - violoncello; Soubor: Františkánská schola Bratislava
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Z regionálních studií
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony