Podnikání musí mít smysl

Podnikání musí mít smysl

Pořad v souvislostech


Podnikání musí mít smysl
Budeme vysílat

Úspory Hanky a Davida
Úspory Hanky a Davida
Na mši svatou? Do Ekvádoru, na sopku!
Vysílali jsme


Úspory Hanky a Davida

Rozhovor s jubilantem Karlem Skalickým

Rozhovor s jubilantem Karlem Skalickým
Audioarchiv
21. listopadu 2018 Křesťan a svět Autor: Marek Chvátal

Na konci měsíce pro vás v relaci Křesťan a dnes pravidelně připravujeme svědectví podnikajících křesťanů. Dnes uslyšite manžele Jiřinu a Milana Hovorkovy, kteří v Praze obchodují s kancelářskými a školními potřebami. Jako mnozí začali podnikat krátce po sametové revoluci. Dostali nabídku k prodeji papírů do tiskáren a dalších potřeb. Během krátké doby zjistili, že prodávat umí. Vzápětí se ale začali trápit otázkou, jestli nákup a prodej je právě to, čemu by se měli věnovat.

Dnes Jiřina s Milanem ve svém podnikání smysl vidí. Už na začátku si museli vyříkat, co může obchodování s kancelářskými potřebami namísto třeba výroby něčeho hmatatelného přinášet dobrého a jestli opravdu tímto směrem chtějí jít.

V přesvědčení, že si zvolili správnou cestu, Hovorkovy utvrdila i situace s jejich nejstarším synem Pavlem. Vinou nemoci má omezené pracovní schopnosti. V APAPu mu však rodiče dovedli vytvořit vhodné podmínky k práci. Díky tomu je Pavel užitečný a spokojený. Možná i tato zkušenost přivedla Jiřinu a Milana k myšlence vybudovat sociální podnik, kde budou pracovat tělesně i duševně hendikepovaní. Stabilita firmy totiž umožňuje podporovat tento ze začátku jistě ztrátový podnik.