Podnikání musí mít smysl

Podnikání musí mít smysl

Pořad v souvislostech


Podnikání musí mít smysl
Budeme vysílat

Paměť Heleny Faberové 2.
Paměť Heleny Faberové 2.
Paměť Heleny Faberové 2.
Vysílali jsme


Paměť Heleny Faberové 1.

Paměť Heleny Faberové 1.

Paměť Heleny Faberové 1.
Audioarchiv
21. listopadu 2018 Křesťan a svět Autor: Marek Chvátal

Na konci měsíce pro vás v relaci Křesťan a dnes pravidelně připravujeme svědectví podnikajících křesťanů. Dnes uslyšite manžele Jiřinu a Milana Hovorkovy, kteří v Praze obchodují s kancelářskými a školními potřebami. Jako mnozí začali podnikat krátce po sametové revoluci. Dostali nabídku k prodeji papírů do tiskáren a dalších potřeb. Během krátké doby zjistili, že prodávat umí. Vzápětí se ale začali trápit otázkou, jestli nákup a prodej je právě to, čemu by se měli věnovat.

Dnes Jiřina s Milanem ve svém podnikání smysl vidí. Už na začátku si museli vyříkat, co může obchodování s kancelářskými potřebami namísto třeba výroby něčeho hmatatelného přinášet dobrého a jestli opravdu tímto směrem chtějí jít.

V přesvědčení, že si zvolili správnou cestu, Hovorkovy utvrdila i situace s jejich nejstarším synem Pavlem. Vinou nemoci má omezené pracovní schopnosti. V APAPu mu však rodiče dovedli vytvořit vhodné podmínky k práci. Díky tomu je Pavel užitečný a spokojený. Možná i tato zkušenost přivedla Jiřinu a Milana k myšlence vybudovat sociální podnik, kde budou pracovat tělesně i duševně hendikepovaní. Stabilita firmy totiž umožňuje podporovat tento ze začátku jistě ztrátový podnik.