GenZ

Ve spolupráci s přední česko-dánskou dokumentaristkou a dramaturgyní Brit Jensen a studenty rozhlasové tvorby Masarykovy univerzity a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Univerzity Palackého v Olomouci a Univerzity Komenského v Bratislavě rozjíždíme nový týdeník GenZ.

 

Je to marketingový tah? Je. Generace Zet. Ale přesto. Generace nejmladších dospělých bezpochyby není jednolitá, přesto je tou, která začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Týdeník GenZ přinese jejich pohled, s jejich vnímavostí, citlivostí a snad i křehkostí. Studentský dokument či reportáž a debata s tvůrci, to je GenZ. V pondělí ve 22.00, ve čtvrtek v 17.10. Nesouhlasíte? Nemusíte. Jen poslouchejte. Ať víte.

Dokument Americká hra

Dokument Americká hra

28. listopadu 2022, 22:00

Studentský dokument MUNI o mladých hráčích baseballu a jejich střetu s drsnou americkou byznysovou sportovní realitou a debata s autorem Martinem Clausem.

Dokument Za lepším

Dokument Za lepším

21. listopadu 2022, 22:00

Studentský dokument MUNI zachycující názory mladých Turků na současná politická a náboženská témata a debata s autorkou Alžbětou Indrovou.

Dokument Život studentů naruby

Dokument Život studentů naruby

14. listopadu 2022, 22:00

Studentský dokument MUNI o covidových uzávěrách a distanční výuce a debata s autorkou Karolínou Segéňovou.

Dokument Rub a líc

Dokument Rub a líc

7. listopadu 2022, 22:00

Studentský dokument MUNI o udržitelné módě a debata s autorkou Reginou Rieznerovou.

Bez filtru až na dřeň

Bez filtru až na dřeň

31. října 2022, 22:00

Debata s autory podcastů Bez filtru Anežkou Jakubcovou, Ondřejem Havlíčkem a Filipem Breindlem, kteří zastupují širší tvůrčí tým mladých katolických novinářů.

Studentský dokument Kratom

Studentský dokument Kratom

24. října 2022, 22:00

Studentský dokument MUNI o kratomu a debata s autorkou Johanou Ryšavou. Je kratom nová droga? Nebo naopak pomoc drogově závislým se z této závislosti vymanit?

Dokument o vegetariánech a vegetariánství

Dokument o vegetariánech a vegetariánství

17. října 2022, 22:00

Studentský dokument MUNI z vychýlené covidové doby o vegetariánství a vegetariánech a debata s autory Barborou Sčensnou a Ondřejem Krejčím.

Dokument JAMU o helvétské víře

Dokument JAMU o helvétské víře

10. října 2022, 22:00

Dokument JAMU o helvétské víře a debata s autorem Bohdanem Chrastilem a jeho pedagožkou, dokumentaristkou Terezou Rekovou. Řeč přijde i na christianizaci Polednice.

Studentský dokument Ozvěny

Studentský dokument Ozvěny

3. října 2022, 22:00

Studentský dokument Ozvěny (nikdy nedostavěné říčanské věznice) a debata s autorkou Magdalenou Jedličkovou a dramaturgyní Brit Jensen.