Češi jsou moje druhá rodina

Češi jsou moje druhá rodina

V rámci cyklu Na stole je téma si poslechněte příběh jednoho staršího a vzdělaného člověka, který k nám přišel z Ukrajiny. Naladíte 3. listopadu 2022 v 9.00 nebo 4. listopadu v 0.05.

Do královéhradeckého studia zavítal ze Dvora Králové, kde nyní bydlí, pan Mikola Omeljčak, který je sice již senior, avšak mnoho let působil jako rozhlasový redaktor v jednom ukrajinském rádiu a také jako profesor hudby. V rádiu byly jeho doménou pořady o folkloristice a různých národních zvycích. Vystudoval hudbu a také žurnalistiku na univerzitě v Charkově. I přes svůj věk je velice činorodý a vyvíjí nyní mnoho aktivit i u nás. Zpívá například v chrámovém sboru a angažuje se i v humanitární činnosti. S námi se podělí nejen o své dramatické životní osudy, ale o i své úspěchy nebo záliby, jako je například hudba, tanec nebo cestování po světě. Dotkneme se i problematiky integrace Ukrajinců u nás nebo otázky náboženství.

Protože pan Mikola ještě zcela neovládá češtinu, bude mu překládat paní Larisa Prodanec, která rovněž pochází z Ukrajiny, žije a pracuje však již delší dobu v Hradci Králové.

Připravil a moderuje Martin Weisbauer. Po odvysílání je vám pořad k dispozici také v našem audioarchivu.

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie č. 22 Es-dur "Der Philosoph" Hob.22 - Menuetto; Autor: Haydn Joseph; Dirigent: Pitamic Alexander von; Soubor: Salzburger Kammerorchester
13:00Zprávy
13:05Odpolední proud
14:00Hudební kompas
14:30Odpolední proud
15:00Zprávy
15:05Odpolední proud

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.