Chytrozemě

Chytrozemě

Pořad v souvislostech


Chytrozemě
Budeme vysílat

Kde jsou základy Šalomounova chrámu?
Tajemné brněnské podzemí?
Tajemné brněnské podzemí?
Vysílali jsme


Kde jsou základy Šalomounova chrámu?

Rok se strýčkem Emu

Rok se strýčkem Emu
Audioarchiv
24. listopadu 2022 Na stole je téma Autor: Pavel Smolek

Chytrozemě je název knihy britské autorky Lucy Crehan. Srovnává zajímavým a čtivým způsobem vzdělávání dětí v pěti zemích, které v mezinárodním šetření PISA najdete na předních příčkách. Knihu, kterou si můžete přečíst i v češtině, si představíme spolu s odbornou korektorkou překladu Lucií Slejškovou. Poslouchejte na Proglasu v rámci cyklu Na stole je téma v pátek 25. listopadu 2022 od 9 hodin dopoledne.

Autorka ve své knize píše: „Chtěla jsem pochopit, jak můžou vzdělávací systémy fungovat lépe. Jakým způsobem můžou žákům poskytovat podporu, aby se jim lépe dařilo a měli lepší příležitosti, aniž by přitom trpěli učitelé. Odpovědi jsem se vydala hledat za hranice.“ Konkrétně se vypravila do Finska, Japonska, Singapuru, Číny a Kanady. V každé zemi strávila několik týdnů. Navštívila různé typy škol. A žila přímo v domácnostech učitelů.

Jak vidno –⁠ Česko mezi zeměmi, které navštívila, není. A možná i proto stojí za to dozvědět se o výsledcích výzkumných cest Lucy Crehan víc. Nahlížet takzvaně přes plot k sousedům může být inspirující. Zvlášť tehdy, pokud se „sousedům“ prokazatelně daří lépe než nám. Rozhovor s Lucií Slejškovou můžete kdykoli po odvysílání poslouchat také v našem audioarchivu či v podcastových aplikacích.

NyníPísně
Píseň: Rorate coeli (2021); Interpret: Strážnická cimbálová muzika Danaj; Album: různí: Kostelní písně ze Znorov
21:30Čtení na pokračování
21:47Písně
22:00Radioreport
22:30Živý růženec (bolestný)
23:10Duchovní hudba
23:50Duchovní slovo

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.