Jak se měří stres?

Jak se měří stres?

Pořad v souvislostech


Jak se měří stres?
Budeme vysílat

Klášterní hudební slavnosti 2023
Klášterní hudební slavnosti 2023
Expedice Přes Bar 2023
Vysílali jsme


Mezi čtyři stěny. Jak a proč pomáhat lidem bez domova?

Mezi čtyři stěny. Jak a proč pomáhat lidem bez domova?

Cestovní horečka
Audioarchiv
25. dubna 2023 Na stole je téma Autor: Alena Šedivá

Vědkyně Lucie Ráčková z Masarykovy univerzity v Brně se dlouhodobě zabývá stresem. A právě kvůli němu se i vydala s výzkumníky na Antarktidu, aby tam v praxi vyzkoušela přístroj na měření stresu.

Lucie RáčkováV tamních podmínkách ověřovala, co všechno lze na Antarktidě zkoumat a zjišťovat z hlediska výzkumu člověka. Jaké jsou výsledky jejího bádání? A jak s nimi dále pracuje právě teď, při dalších výzkumech na stáži v Toulouse, kde momentálně testuje zařízení proti stresu? To by totiž v budoucnu mohli využívat záchránáři, piloti, řidiči, ale i třeba lidé v kanceláři. A jak ona sama bojuje se stresem? Kromě odborného výkladu a poznatků, které souvisí např. i cvičnými vesmírnými misemi, jichž se účastní coby analogická astrounatka, se zamýšlí a radí, jak zvládat běžný stres, ať už akutní nebo chronický.

Lucie Ráčková – AntarktidaPráci Lucie Ráčkové představujeme v pořadu Na stole je téma, kdy se s ní ze studia Radia Proglas přímo do jejího současného působiště ve Francii spojila přes videohovor Alena Šedivá.

Poslouchejte také na SpotifyGoogle Podcasts nebo iTunes.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Proglas potřebuje podpořit!

Děkujeme za podporu Proglasu, milí posluchači!

SMS